Hlavní obsah

Garden Food Festival provoní Dolní Vítkovice

27. 4. 2018, 8:57
Novinky, Kateřina Martykánová

Do Ostravy se po roce vrací Garden Food Festival. Přehlídka špičkového jídla a pití pod širým nebem je naplánována na 5. a 6. května. Asi největším lákadlem bude souboj kuchařských hvězd v duchu fotbalových utkání Baníku a Sparty v podání Radka Kašpárka a Jana Punčocháře.

Foto: Garden Food festival
Článek

Garden Food Festival se letos koná v Ostravě již podruhé. Návštěvníci opět ochutnají spoustu dobrot od nejlepších restaurací nejen zdejšího regionu, ale celé České republiky.

Letos se vytáhly a přiváží neskutečně zajímavá i exotická jídla, jako například Tuňákové sashimi s bramborou a pyré s wasabi, hovězí Tagliatu se sicilskou caponatou, tradični argentinské Lomito nebo Chicken Green Curry s jasmínovou rýží. Nechybí hamburgery na mnoho způsobů, mořské plody a ryby, steaky v různých úpravách i vynikajících dezerty. To vše lidé zapijí regionálním pivem či špičkovým vínem, sektem nebo nápaditým nealkem. V Regionální sekci jistě každý najde to své, co mu zachutná. Místní farmáři se doslova předhání v tom, kdo nabídne něco lepšího, chutnějšího.

Hlavní hvězdou festivalu bude šéfkuchař Radek Kašpárek, jehož pražskou restauraci Field ocenili komisaři již třikrát michelinskou hvězdou. „A protože je to ostravský patriot, připravili jsme pro návštěvníky nervy drásající souboj. Dres fotbalistů Baníku Ostrava oblékne Radek Kašpárek, dres pražské Sparty šéfkuchař Jan Punčochář. Budou se snažit před zraky návštěvníků dokázat, kdo z nich je lepší,“ řekl za pořadatele festivalu Pavel Vysloužil.

Na pódiu se dále vystřídá celá řada kuchařských osobností. Své umění ukážou například David Valíček z nového ostravského gastro projektu – Food Ateliéru v Dolních Vítkovicích, šéfkuchař restaurace U Zlaté studně Pavel Sapík, výherce soutěže MasterChef 2016 Jiří Halamka, olomoucký šéfkuchař Jaroslav Klár a řada dalších. Po oba festivalové dny bude připraven pestrý gastronomický program včetně porcování velkých ryb, grilování 180 kilového býka a dalších zajímavých kulinářských prezentací.

Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program a celá řada soutěží o hodnotné ceny. Bohatý program je připraven i pro děti. Věříme, že se u nás nejen dobře najedí, ale i zabaví a možná i poučí.

Vstupenky na jednotlivé akce jsou v předprodeji v síti TicketPortal. Ve všech festivalových areálech (Ostrava, Olomouc, Rožnov p. R., Zlín) bude opět platit jednotná festivalová měna, Grešle. „Letos jsme připravili novinku v podobě moderního elektronického systému, díky kterému bude placení komfortnější pro návštěvníky i pro vystavovatele,“ je přesvědčen Pavel Vysloužil.

Na Garden Food Festivalu se bude také letos jíst a pít plnými doušky. Přesto bývá pravidlem této, i všech podobných akcí, že nějaké potraviny zbydou. Restaurace si je zpátky nepovezou, ale darují je humanitární organizaci Potravinová banka v Ostravě. Jde o organizaci, která působí v Ostravě od roku 2010 a slouží jiným sdružením a neziskovkám bojujícím proti sociálnímu vyloučení různých skupin obyvatelstva.

„A právě proto jsme se rozhodli věnovat jídlo právě jí. Pracovníci Potravinové banky sami nejlépe vědí, komu vše přerozdělit,“ doplnil Pavel Vysloužil.

Reklama

Související témata:

Výběr článků