Hlavní obsah

Galerie Efram oslavila deváté narozeniny

14. 6. 2011, 14:54
Novinky, Dana Smrčková

Bývalou židovskou školu na Husově ulici v Mikulově proměnila Sylva Chludilová v Galerii Efram. Deváté výročí její aktivní činnosti oslavila 12. června výstavou svých obrazů. A nechybělo voňavé pohoštění ani muzika.

Foto: Martin Tesařík

Úvodního slova se ujal Svatopluk Říčánek.

Článek

Mezi gratulanty se objevil taky brněnský herec Svatopluk Říčánek. „Zjišťuji, že všechno, co se mi líbí, co mě obohacuje, mi prodlužuje život. Věřím, že stejně na vás budou působit i obrázky paní Sylvy,“ ujal se úvodního slova. S publikem se pak podělil o plody políbení literární múzou. Hudební program zajistil Karel Frantel a Aleš Řezáč spolu s kapelou Urband.

Zdi galerie nabídly zase výtvarné umění. Ozdobila je zhruba dvacítka obrazů, kromě tří jsou všechny úplně čerstvé. „Původně jsem měla za to, že letos budou obrazy možná poněkud barevnější, jiné. Po jejich instalaci jsem ale zjistila, že zas tak barevné nejsou. A tak se zařazují do tvorby předchozího období,“ uvedla Chludilová.

Malířku inspiruje především přímé prostředí mikulovské židovské čtvrti. Na plátno přenesla uličky Mikulova, domy s duší, symboly víry, stvoření, volnosti a touhy po spasení. Některé z obrazů tematizují osvobození lidské mysli, věčnou hodnotu člověka, milosrdenství, život a smrt, žal a bolest.

Návštěvníci se nemuseli jen kochat, malířský stojan a pastely vybízely k vlastní aktivitě. Společné dílko se objeví na pozvánce oslavě desátého výročí. „Akce v galerii se v průběhu let staly příležitostí pro setkávání. Na vernisážích vídávám známé tváře, znovu si tak uvědomuji, že to má smysl. Baví mě to, díky vám a vaší podpoře,“ poděkovala svým přátelům a hostům provozovatelka galerie.

Na kontě má osmdesát šest autorských a kolektivních výstav. Pravidelně nabízí rovněž autorská čtení, koncerty, besedy, divadla, projekce i sympozia. Navazujte tak na poselství židovské školy, vzdělává a vychovává.

Narozeninová výstava bude k vidění do 6. července. Otevřeno je denně kromě pondělí, a to 13 do 17 hodin. Zájemci mohou výstavu navštívit i mimo uvedenou dobu po dohodě na telefonním čísle 723 329 770 nebo emailu sylva.chludilova@seznam.cz. Vstup do galerie je volný.

Reklama

Související témata:

Výběr článků