Hlavní obsah

Frýdek-Místek opět přistaví kontejnery na velkoobjemový odpad

25. 4. 2018, 18:26
Novinky, Jana Matějíková

Město Frýdek-Místek pokračuje v boji proti odkládání starého nepotřebného k popelnicím, což je nešvarem zejména na lidnatějších sídlištích. Nově nechává kontejnery na velkoobjemový odpad přistavit na 63 svozových místech v různých lokalitách mnohem častěji, a to co druhý měsíc.

Foto: Jana Matějíková

kontejnery

Článek

První letošní svoz velkoobjemového odpadu se konal v březnu, další je v plánu od 14. května. Kontejnery budou dle harmonogramu přistaveny vždy dopoledne uvedeného dne a odváženy budou následující den mezi 6 až 12 hodinou.

Odkládat starý nábytek k popelnicím je zakázáno a je považováno za založení černé skládky, za což v přestupkovém řízení hrozí sankce až do 50 tisíc korun.

„Kontejnery budou po městě přistaveny také v červenci, září a listopadu. Jejich dostupnost tak bude mnohem větší. Chci věřit, že občané si na častější svozy objemného odpadu navyknou, a pokud budou měnit nábytek, tak ten starý do doby přistavení kontejneru uloží například ve sklepě a až následně ho vyhodí do zvlášť přistavených kontejnerů v blízkosti jejich bydliště. Přispějí tak k většímu pořádku a taky příjemnému prostředí, ve kterém chce žít a bydlet každý z nás,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Od dubna město pokračuje také ve svozu bioodpadu ze zahrad na území města, včetně místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice. Probíhat bude až do konce listopadu, a to stejně jako loni, tedy jednou za čtrnáct dní.

Reklama

Výběr článků