Florbalisté Panthers Otrokovice jsou poprvé extraligoví

Novinky, Luděk Ovesný

Florbalisté Panthers Otrokovice poprvé v historii postoupili do extraligy.

Ve třetím utkání baráže o nejvyšší soutěž ve zlínské sportovní hale Euronics Panthers porazili pražskou Spartu 5:4 v prodloužení a vyhráli tak sérii 3:0 na zápasy.

Hrdinou zápasu, který vstřelil postupový gól devatenáct vteřin před koncem prodloužení, se stal otrokovický Jaroslav Vaněk.

Opomenout nejde ani výkon domácího brankáře Jana Krkošky, který svými zákroky vychytal hráče Sparty a dokázal tak podržet svůj tým. Tým Sparty se tak po třech letech v extralize vrací do první ligy.

Rozsáhlý fotoreport z tohoto utkání najdete ZDE

Panthers Otrokovice vs AC Sparta Praha Florbal

5:4 p (2:0, 2:1, 0:3 – 1:0)

Branky: 6. Michal Hradil, 9. Michal Hradil, 32. Michal Nagy, 32. Michal Nagy, 70. Jaroslav Vaněk – 32. Michal Soukup, 42. Filip Pacan, 45. Dan Moravec, 48. Filip Pacan

Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka