Hlavní obsah

Festival Poličské kulturní léto odstartoval oscarový film La La Land

4. 7. 2017, 12:46
Novinky, Klára Kašparová

Prázdninové radovánky vstoupily na scénu a s nimi také sedmý ročník multižánrového festivalu Poličské kulturní léto, který svůj prázdninový kulturní program zahájil oscarovým kinem pod širým nebem.

Foto: Klára Kašparová

Divadélka se konají v atriu Centra Bohuslava Martinů.

Článek

Prázdninový festival odstartoval v pátek 30. června letním kinem. Muzikálové drama oceněné 6 Oscary La La Land promítaný na dvorečku poličského muzea si nenechalo ujít téměř sedm desítek návštěvníků.

„Zahajovací film byl skvělou volbou. La La Land jsem viděla již dvakrát. Film (a zejména jeho závěr) mě zaujal natolik, že jsem si ho nenechala ujít ani potřetí. Zážitek z filmu umocnilo zvláště promítání pod širým nebem. Počasí bylo pěkné, příště si ale do výbavy na letní kino přibalím určitě o jeden svršek navíc,“ řekla dvaadvacetiletá Kristýna, návštěvnice letního kina.

Diváci se mohou těšit na různorodé filmy, které přilákají nejen děti, ale i dospělé. Štafetu letního kina převezme ve středu 12. července nejnovější fantasy podívaná filmového mága Tima Burtona Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

Zábava s Poličským kulturním létem pokračovala po pátečním kině první prázdninovou neděli, kdy do atria Centra Bohuslava Martinů zavítalo divadlo JOJO s dobrodružnou pohádkou pro děti Vyprávění z pralesa.

„Malí návštěvníci se ocitli uprostřed pralesa, kde potkali spoustu zvířecích kamarádů a malého pralesního ducha, kterého byla potřeba naučit strašit. Ke šťastnému konci jsme si s dětmi zazpívali a užili tak spoustu legrace,“ uvedla Alena Zavoralová, organizátorka festivalu.

Na vlnách zábavy s Poličským kulturním létem se mohou svézt dospělí i malí návštěvníci. Balíček kulturních akcí nabídne nejen letní kina, ale i tvořivé dílny, divadélka pro děti, hudební večery, rodinný festival Skřítkování a mnohé další zážitky.

Kompletní červencový program je k nahlédnutí na webové stránce www.letopolicka.cz. Novinky a aktuality mohou návštěvníci hledat na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s. 

Reklama

Výběr článků