Hlavní obsah

Festival milostné hudby 17. a 18. století hostí Lichtenštejnský palác

25. 5. 2011, 12:20
Novinky, Lenka Vozková

V neděli 29. května od 17,30 hod. proběhne v Lichtenštejnském paláci v sále Martinů (HAMU) na Malostranském náměstí v Praze jednodenní festival milostné hudby 17. a 18. století s názvem V zajetí vášní.

pozvánka

Článek

Cílem festivalu je představit mladé české umělce zabývající se autentickou interpretací tzv. staré hudby a přispět ke vzkříšení světského hudebního umění dob dávno minulých. Součástí festivalu bude módní přehlídka barokních kostýmů z netradičních recyklovatelných materiálů nadané mladé módní návrhářky Jany Baborové.  

Návrhářka představí sérii barokních kostýmů z netradičních materiálů s hudební a milostnou tématikou, které vytvořila speciálně pro tuto příležitost. Realizace kostýmů pro barokní sbor Victoria volně navazuje na projekt s názvem Recyklace ženy, v rámci kterého se uskutečnily netradiční módní přehlídky oděvů z "odpadních" materiálů na podzim 2010.

Kostýmy jsou vytvořeny z materiálů jako noviny, papír, plast, folie, ale zároveň vycházejí z dobových prvků. Modely vznikly za přispění společnosti EKO-KOM, která zajišťuje třídění a recyklaci odpadů. "Přehlídka má ukázat, že běžně vyhazované materiály mohou posloužit a najít další uplatnění", dodává tisková mluvčí společnosti EKO-KOM a. s. Šárka Nováková.

Vstupenky v předprodeji lze objednat na adrese info@victoriachorus.com za 150 Kč. Cena vstupného na místě je 200 Kč. www.victoriachorus.com

Reklama

Výběr článků