Hlavní obsah

Farmářské biovýrobky z Lužkovic na mezinárodní scéně

17. 2. 2016, 20:08
Novinky, Sylva Horáková

Čeští malovýrobci, faremní zpracovatelé biopotravin, představili své výrobky na mezinárodním veletrhu BIOFACH, který se konal v Norimberku. Mezi farmářskými bioprodukty byla povidla, džemy a sušené ovce ze Zlínska, které v Lužkovicích vyrábí rodina Vránových.

Foto: Sylva Horáková

Člen rodiny Vránových (vpravo) na stánku Ministerstva zemědělství ČR na veletrhu BIOFACH 2016 v německém Norimberku.

Článek

Vránovi se věnují výrobě produktů z ovoce a zeleniny v Biofarmě Juré již desítky let. Od roku 2013 zpracovávají ovoce a zeleninu ve vlastní zpracovně ovoce a zeleniny přímo na statku, která je vybavena moderní technologií.

Velkokapacitní sušárna řízená moderní řídicí jednotkou umožňuje výrobu různých tvarů ovoce. Kromě sušeného ovoce - zejména hrušek, jablek nebo třešní - nabízí biofarma jablečné chipsy a jablečné kostečky. K ochutnání byly v Norimberku hned dva dny veletrhu.

„Porovnání tuzemských bioproduktů s celosvětovou konkurencí je vždy přínosné. Víme, že se nemáme za co stydět, ale na druhou stranu si uvědomujeme, že se lze v mnohém inspirovat,“ říká manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková. V posledních letech proto svaz motivuje sedláky, aby se výstavy zúčastnili ať již jako vystavovatelé, či alespoň jako návštěvníci.

Na mezinárodním veletrhu BIOFACH, který se konal ve dnech 10. až 13. února, možné navázat kontakty celkem s osmi členy PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců z různých regionů České republiky.

Reklama

Výběr článků