Hlavní obsah

Druhý ročník dobříšského Haf cupu se blíží

12. 5. 2014, 20:09
Novinky, Daniela Raušová

Druhý ročník Haf cupu, soutěže určené páníčkům a jejich čtyřnohým kamarádům, bude mít start ve Sportovním klubu Vlaška v Dobříši 7. června, kde se také od 9:15 bude konat prezence účastníků. Od 10 hodin pak začne samotný závod.

Foto: Ivana Petráková

Prezence účastníků na loňském ročníku Haf cupu

Článek

Haf cup je týmový závod (pes a jeho pán), jehož trasa prochází lesy v okolí SK Vlaška. Na trati jsou rozmístěna jednotlivá stanoviště, kde účastníci splní zadané úkoly. Ty nejsou dopředu známy, aby žádný závodní tým nebyl zvýhodněn.

První tři účastníci získají pohár a první čtyři soutěžící obdrží poukázky do Tep faktoru (týmová soutěž či spíše hra, ve které závodníci zdolávají nejrůznější překážky a plní jednotlivé úkoly; jedná se o „soutěž“ ve stylu Pevnosti Boyard).

Závod se již tradičně pořádá na pomoc útulkovým psům. Právě proto je startovné 50 Kč a nějaká věc pro útulkové psy jako konzervy, granule či pamlsky.

„Samozřejmě nám jde ale především o to, aby si dvounozí i čtyřnozí soutěžící společně maximálně užili celý závod. Jde nám o vytvoření příjemné atmosféry, o pěkně strávený den, kdy si můžete popovídat o svých zážitcích a zkušenostech s ostatními pejskaři. A zároveň si na jednotlivých stanovištích na trati závodu můžete vyzkoušet, jak moc jste se svým psem jako tým sladěni, co všechno umíte a jak rychle. Ale vše se bere s nadhledem, když nebude mít svůj den, nic se neděje. Jde o zábavu. Na poslední závodní tým samozřejmě v cíli počkáme, o to větší bude mít potlesk, protože bude mít tu čest uzavřít celý letošní ročník závodu,“ říká s úsměvem jedna z organizátorek akce Lucie Nitkulincová.

Start i cíl je u SK Vlaška, kde také zhruba od 13 hodiny bude probíhat program pro týmy, které se již dostanou do cíle. Lucie Nitkulincová k tomu dodává: „Je to hlavně kvůli tomu, aby se ukrátil čas doběhnuvších týmů při čekání na poslední závodníky. Program nabídne přednášku o výchově psů pozitivní metodou, k vidění budou ukázky bullých sportů. V případě, že se čekání protáhne, budou připraveny soutěže pro psy a jejich páníčky. Po skončení programu budou slavnostně vyhlášeni vítězové letošního ročníku Haf cupu.“

Haf cup pořádá Pesoklub Dobříš společně s Dogpointem. Pesoklub je sdružení lidí věnující se organizování sportovních aktivit pro psy pro širokou veřejnost, zároveň radí a pomáhá při výchově psů a stará se o opuštěné útulkové psy v odchytové stanici města Dobříše. Dogpoint je občanské sdružení, které pomáhá týraným a opuštěným psům.

Reklama

Výběr článků