Hlavní obsah

Drsné závody nákladních monster v pískovně Černuc

27. 4. 2018, 16:40
Novinky, Martin Tlustý

Poslední dubnový víkend se v pískovně Černuc u Velvar jede druhý Truck & Trial závod sezóny 2018, z velké části jde především o doslovný závod nákladních monster.

Foto: Truck & Trial Team

Oficiální plakát pořadatelů akce.

Článek

Akce proběhne v sobotu 28. dubna mezi 10. a 18. hodinou a v neděli 29. dubna mezi 9. a 18. hodinou. Místem konání bude pískovna Taum v Černuci u Velvar na rozhraní kladenského a mělnického okresu. Nejvhodnější pro příjezd je dálniční exit D-8 Nová Ves.

Truck & Trial je sport, který je o jezdeckém umění, o tom, jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený.

Není to o tom pouze zdolat prudký svah, je to o tom se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s těmito zákony příště znovu.

Otázku, zda se v sekci, kde je plno bahna i vody „utopíte“, nebo úspěšně projedete, si většinou závodníci pokládají až po závodě. Pro toho, kdo projede, je to otázka zcela jasná, pro toho, kdo neprojede, je to výzva, jak takové náročné úseky pokořit příště. Protože hranice, o které si člověk myslí, že je nepřekonatelná, je ve skutečnosti mnohem, mnohem dál. Nic pro slabé nátury. Je to sport pro opravdu silné jedince.

Soutěž probíhá v 7 kategoriích.

S1 - MB Unimog, Tatra 805

S2 - MB Unimog, IFA W50, Avia, Praga, Viza ROSS

S3 - Tatra 138, Praga V3S, Liaz, Viza ROSS

S4 - Tatra 813 a 815 6x6, Ural

S5 - Tatra 813 8x8

P1 a P2 kategorie malých a velkých unikátních prototypů, kdy každý z vozů je originál.

Reklama

Související témata:

Výběr článků