Hlavní obsah

Dredatý kabaretiér Duke Special se vrací do M-klubu společně s celou kapelou

17. 7. 2013, 9:14
Novinky, Ondřej Smolka

Duke Special se valašskomeziříčskému publiku představil už dvakrát. Poprvé na festivalu Valašský špalíček 2011 a o rok později na vyprodaném koncertě v M-klubu s bubeníkem Chipem Bailym. Po více než roce se vrací zpět a tentokrát s celou kapelou. V M-klubu se zastaví ve středu 24. července od 20 hodin.

Foto: Promo Duke Special

Duke Special přijede do Valašského Meziříčí s celou kapelou.

Článek

Duke Special je excentrický severoirský kabaretiér s dredy do půli zad, jenž s pomocí klavíru a svého hlasu dokáže vykouzlit jemné balady, u kterých jihne srdce posluchačům bez rozdílu věku. Tento nenapodobitelný umělec, vlastním jménem Peter Wilson, kombinuje kabaretní vystoupení spolu s tradičním písničkářským výrazem. Odbornou kritikou bývá přirovnáván například k Billymu Joelovi či Eltonu Johnovi a světový tisk jej označuje jako to nejlepší, co severoirská hudební scéna nabízí.

Duke Special dosáhl výraznějšího úspěchu v roce 2006, kdy byl za album Songs From The Deep Forest oceněn platinovou deskou a také hudební cenou Meteor Award. Od té doby má za sebou řadu úspěchů. Stal se zástupcem irské kultury na Expu v Šanghaji, je vítaným hostem prestižních hudebních festivalů jako Glastonbury a svým koncertem zahajoval v Metropolitním Muzeu Umění v New Yorku výstavu fotografií Alfreda Stieglitze, Edwarda Steichena a Paula Stranda písněmi inspirovanými jejich fotografiemi.

Jeho umělecký rozsah doplňuje spolupráce na inscenaci Brechtovy klasické hry Matka Kuráž a její děti v londýnském Národním Divadle a jako první nahrál skladby z nedokončeného muzikálu Kurta Weilla‚ Huckleberry Finn‘.

Jako hosta na svých koncertech si jej pozvaly například hvězdy jako Paolo Nutini, Duffy nebo Crowded House, Van Morrison či Snow Patrol. V České republice vystoupil Duke Special poprvé v prosinci roku 2010 jako host Glena Hansarda na koncertě The Frames v Praze.

Vstupenky na červencový koncert Duka Special s kapelou jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém Informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portálu Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

Reklama

Výběr článků