Hlavní obsah

Dožínky zakončily sklizeň v Plzeňském kraji

7. 9. 2015, 10:50
Novinky, Alena Lochmannová

Tradiční dožínkové oslavy a také pivní slavnosti přilákaly v sobotu 5. září na náměstí v Přešticích stovky lidí.

Foto: KÚ Plzeňského kraje

Tradiční dožínkové oslavy a také pivní slavnosti přilákaly v sobotu 5. září na náměstí v Přešticích stovky lidí.

Článek

Krátce před polednem zde hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs zahájil Dožínky Plzeňského kraje a ihned poté starosta Přeštic Karel Naxera ohlásil začátek Přeštických pivních slavností.

Diváky hned na úvod slavností přivítaly vystoupením mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice. Symbolickým poděkováním zemědělcům Plzeňského kraje bylo předání ocenění, čehož se ujal starosta města, hejtman Plzeňského kraje, prezident Agrární komory ČR Miroslav Toman a předseda Krajské agrární komory Plzeň Jaroslav Šíma. Ocenění kromě zemědělců převzali také studenti zemědělských oborů v Plzeňském kraji.

V čase, kdy publikum roztančilo vystoupení Dua Harmonika manželů Pospíšilových a dechový orchestr Bohemia ZUŠ Přeštice, připravovali se na dožínkový průvod jak účinkující, tak koňské povozy, všichni společně na náměstí dorazili před 13. hodinou. Na pódiu pak při sehrání krátké divadelní scénky se zpěvy převzal hejtman Václav Šlajs dožínkový věnec a starosta Karel Naxera dožínkovou kytici.

„Jsem rád, že se tradice oslav dožínek opět obnovuje a připomíná se tak nelehká práce zemědělců,” uvedl hejtman. Na dožínkovém průvodu a také na krátkém divadelním představení, které bylo zakončeno tancem pod pódiem a také předáním sudu piva žencům, se podílel hudební soubor Vozembach ZUŠ Dobřany a Divadelní spolek Úhlavan Přeštice.

Odpoledne pak už patřilo zábavě a ochutnávání piv z nabídky dvacítky pivovarů, nechyběly ani Regionální potraviny Plzeňského kraje. Hudební program začal vystoupením zpěvačky Anny K, které přilákalo pod pódium davy lidí. Následovaly koncerty kapel Extra Band Revival, Sto zvířat, Turbo a Agnes Rock.

Reklama

Související témata:

Výběr článků