Hlavní obsah

Do Bohumína míří Jaroslav Uhlíř s legendární Hodinou zpěvu

21. 4. 2018, 8:30
Novinky, Lucie Balcarová

Kdo by neznal písničky Není nutno, Dělání, Hlupáku najdu tě nebo Zavolejte stráže? Je pod nimi podepsán skromný, vtipný a sympatický muž s neuvěřitelným talentem, autor největších pohádkových hitů, které zlidověly – Jaroslav Uhlíř. Se svým písničkovým pořadem Hodina zpěvu míří v dubnu do Bohumína.

Foto: K3 Bohumín
Článek

Zavzpomínat na svá dětská léta a předat lásku k hudbě svým dětem mohou všichni, kteří zamíří v sobotu 28. dubna do městského kina K3 Bohumín. Od čtvrté hodiny odpolední se na jevišti představí legenda české hudební scény Jaroslav Uhlíř. V jeho repertoáru jsou písně, které znají všichni od Aše až po Bohumín.

Dvaasedmdesátiletý skladatel přijede s pásmem hitů, které spolu se Zdeňkem Svěrákem stvořili k pohádkám Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda či Tři Veteráni, zazní ale i úspěšné melodie z „nesmrtelného“ televizního pořadu Hodina zpěvu, který Česká televize začala vysílat 1988.

„Publikum si může své oblíbené písničky poslechnout naživo a také si vyzkoušet své pěvecké schopnosti. Hodina zpěvu je navíc ozvláštněna zvukovými minitesty, kdy malí diváci podle krátkých ukázek rozeznávají různá zvířata a mohou si o nich popovídat,“ zve na hudební lahůdku ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Reklama

Související témata:

Výběr článků