Hlavní obsah

Děti zasadily stromky v parku, vandalové je obratem zničili

28. 4. 2014, 16:02
Novinky, Alena Lochmannová

Děti ze základních škol vysázely v pátek 25. dubna v plzeňském Borském parku své vlastní "stoleté lípy". Ty ovšem nevydržely návštěvu vandalů, kteří je obratem zničili.

Foto: ÚMO 3

Děti měly ze sázení stromků velkou radost a u nově vysazených lip se nadšeně fotily. Bohužel, už druhý den byly tři ze šesti stromů zlomené.

Článek

Městský obvod Plzeň 3 vyhlásil v letošním roce uměleckou soutěž pro mateřské a základní školy na téma Borský park slaví 100 let. Z desítek nádherných výtvarných, fotografických i modelářských prací byly vybrány ty nejlepší, a to vždy dvě z kategorie mateřských škol, 1. stupně základních škol a 2. stupně základních škol.

Autorské třídy vítězných projektů se sešly v pátek 25. dubna v Borském parku, kde byly oceněny vedením centrálního obvodu, a kde si také u příležitosti tohoto výročí zasadily své vlastní "stoleté lípy".

„Vždy, když pořádáme soutěž pro mateřské nebo základní školy, je výběr prvních míst těžký. Tentokrát to bylo ještě náročnější, protože jsme nespecifikovali druh soutěžních prací. Přišly tedy koláže, výkresy, fotografie, ale i 3D projekty,” nastínil starosta Jiří Strobach.

Děti měly ze sázení stromků velkou radost a u nově vysazených lip se nadšeně fotily. Bohužel, už druhý den byly tři ze šesti stromů zlomené.

„Jsem opravdu v šoku, že někteří lidé naprosto cíleně ničí cizí majetek. Všechny stromky byly označeny cedulkami se jménem třídy, takže vandalové věděli, kdy a kdo stromy vysadil,” uvedl starosta Strobach.

„Neustále řešíme připomínky občanů, že chtějí více zeleně, a když vysadíme šest nových stromů, polovina z nich je druhý den zničena,” dodal místostarosta Radislav Neubauer.

Reklama

Související témata:

Výběr článků