Hlavní obsah

Den pro Pustevny pomůže požárem zničené národní kulturní památce

30. 4. 2014, 8:39
Novinky, Marcel Vašut

V sobotu 3. května, přesně dva měsíce po požáru, který zcela zničil národní kulturní památku Libušín na Pustevnách, uspořádá Český rozhlas ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm Den pro Pustevny. Výtěžek ze vstupného poputuje na obnovu tohoto objektu.

Foto: VMP

Požárem zničený Libušín na Pustevnách

Článek

Český rozhlas se už v prvních chvílích zapojil do podpory sbírky, kterou bezprostředně po požáru zřídilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

To potvrzují i slova ředitele Centra vysílání Českého rozhlasu Ondřeje Nováčka: „Beru jako samozřejmost, že se Český rozhlas jako jeden z prvních přidal ke sbírce, kterou vyhlásilo Valašské muzeum v přírodě, a poskytl jí nezbytný prostor ve vysílání napříč stanicemi, zejména pak na Českém rozhlase Radiožurnál a Dvojka. Hledali jsme navíc cestu, jak toto téma ještě více dostat k lidem, a tak vznikla myšlenka uspořádat charitativní akci. Při ní využijeme zkušenosti ze sbírky „Pomáhejte s námi“, kterou Český rozhlas uspořádal na pomoc postiženým při povodních v roce 2013. Navíc nám velmi pomáhá Nadační fond Českého rozhlasu, bez něj by to bylo mnohem složitější.“

Český rozhlas totiž na konci března právě prostřednictvím svého Nadačního fondu inicioval vznik sbírky pod názvem „Pustevny“, která umožňuje rozšíření aktivit k již stávající sbírce a využití dalších forem příspěvků, například dárcovských SMS nebo prodeje předmětů.

Posluchači Českého rozhlasu, ale i široká veřejnost, tak mohou v současné době přispět v rámci této sbírky na obnovu Libušína.

Další info o možnostech jak podpořit Libušín najdete na stránkách Valašského muzea.

Samotný Den pro Pustevny se uskuteční v sobotu 3. května od 10.00 do 19.00 hodin v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm.

V rámci dopoledního programu se můžou malí i velcí návštěvníci těšit na pohádkové pásmo Rádia Junior a Zoru Jandovou, umělecké dílny a ukázky výroby z papíru, proutí, vlny, hlíny, předení na kolovratu a řezbářství. Odpolední část od 12.00 do 19.00 hodin proběhne v komorním amfiteátru. Vystoupí folklorní soubory Javořina a Radhošť Trojanovice, ženský pěvecký sbor Polajka, Dasha a Jan Smigmator, Spirituál kvintet, Sabina Křováková, Two Voices, Javory, Fleret a kapela Buty.

Reklama

Související témata:

Výběr článků