Hlavní obsah

Další víkend pro cyklisty: horská kola i sjíždění peřejí

24. 5. 2011, 15:56
Novinky, Martina Žáčková

Neobvyklé spojení horské cyklistiky se sjížděním peřejí nabídne další ze série víkendových programů, které letos spol s turistickým resortem Valachy Velké Karlovice pořádá Specialized Bike Resort Valašsko. Akce se uskuteční 28. a 29. května v okolí přehrady Bystřička a Velkých Karlovic na Vsetínsku.

Foto: www.trails.cz

Vyjížďky valašskou krajinou mají své kouzlo.

Článek

„Právě o posledním květnovém víkendu se vypouští přehradní nádrž Bystřička a na řece je v tyto dny možné sjíždět malé peřeje. Ze Vsackého Cábu chodníčky a lesními cestami přejedeme na kolech k Bystřičce, kde budou připraveny trekové kanoe. Se zdoláním šestikilometrového úseku říčky Bystřička pomohou účastníkům instruktoři,“ popsal Luboš Sušila ze Specialized Bike Resortu Valašsko.

Po noclehu v hotelu Galik ve Velkých Karlovicích čeká cyklisty na druhý den fyzicky náročná vyjížďka horským terénem v délce 55 kilometrů s převýšením 2000 metrů, která je vhodná pro jezdce s dobrou kondicí. Organizátoři nabízí také možnost jednodenní varianty výletu, který skončí sjížděním Bystřičky.

Specialized Bike Resort Valašsko společně s resortem Valachy uspořádá během letní sezóny ještě čtyři další akce pro cyklisty. „Loni jsme pořádali celkem dvě, letos na základě dobrých ohlasů přidáváme další. Valašsko má co nabídnout jak začínajícím bikerům, tak i zkušeným jezdcům vyhledávajícím těžké terény. Připravili jsme tedy programy pro cyklisty různého věku, zdatnosti a zkušeností,“ dodává Luboš Sušila.  

Následující akcí pro cyklisty je 10. až 12. června Stumpjumper bike school – cyklistické vyjížďky po valašských hřebenech s tréninkem techniky jízdy. Od 25. června do 10. července se chystají Dny horské cyklistiky na Valašsku. Jde o tradiční vyjížďkovou akci s průvodci po známých i neznámých trasách a zajímavostech Valašska. Letošní novinkou je rozšíření tras na Beskydy a slovenskou stranu Javorníků. www.trails.cz, www.valachy.cz

Reklama

Výběr článků