Hlavní obsah

Další ročník Letních interpretačních kurzů v Opočně začíná

29. 6. 2016, 20:47
Novinky, Dana Ehlová

Od roku 2004 pořádá Opočenská beseda na začátku prázdnin Hudební interpretační kurzy. V letošním roce proběhnou ve dnech 30. června do 5. července a podle informace předsedkyně spolku Petry Flígrové nastává pouze jediná změna, a tou jsou pedagogové, kteří budou v Opočně vyučovat.

Foto: Opočenská beseda (archiv)

Letní interpretační kurzy v Opočně začínají 30. června a zahrnují také tři akce pro veřejnost.

Článek

Letošní Letní interpretační kurzy v Opočně po odborné stránce zabezpečí Konzervatoř Pardubice a Sdružení přátel Konzervatoře v Pardubicích.

Nedílnou součástí kurzů jsou akce pro veřejnost, k nimž Petra Flígrová, předsedkyně spolku Opočenská beseda poznamenala: „V rámci těchto kurzů nabídneme tři akce. Zahajovací koncert se uskuteční v pátek 1. července od 19 hodin v obrazárně zámku Opočno. Představí se na něm všichni pedagogové kurzů - Jan Zemen (violoncello), jeden z členů Prague Cello Quartetu a profesor konzervatoře Pardubice, Iva Svobodová Kramperová, vynikající houslistka, koncertní mistr souboru Barocco Sempre Giovane a profesorka konzervatoře Pardubice a Jitka Fowler Fraňková skvělá mladá klavíristka a profesorka konzervatoře Pardubice.“

V neděli 3. července v 17 hodin pozve Opočenská beseda na hudebně laděné setkání s opočenským rodákem - hudebním skladatelem Lubošem Slukou do Mariánského kostelíku. 

V pondělí 4. července se v 19 hodin Opočno s kurzisty a jejich pedagogy rozloučí během závěrečného koncertu v obrazárně státního zámku. 

Za připomenutí stojí, že Opočenská beseda si při svém vzniku v létě 1992 vytkla za cíl pěstování kulturních tradic známých z dějin Opočna. Jednou z nich je vedle interpretačních kurzů také tradice koncertů vážné hudby, která navázala na slavné Opočenské hudební soboty a stejně úspěšné koncerty na opočenském zámku. Zavazovali ji k tomu významní rodáci – hudební skladatelé P. Vorel, Fr. Zd. Skuherský a Luboš Sluka, v neposlední řadě pak existence hudební školy – dnešní Základní umělecké školy. 

Reklama

Výběr článků