Hlavní obsah

Cirkus Ohana představí slona, lachtany a hororový program

11. 2. 2018, 21:02 • Aktualizováno 12. 2. 2018, 9:10
Novinky, Petr Gongol

Na hlavní letní sezónu již brzy vyjede nový český cirkus pod vedením Marcely Joové ze slavné cirkusové rodiny, která společně se svým kolektivem představí divákům řadu exotických zvířat a první hororový cirkusový program, který v České republice nemá konkurenci.

Foto: Archív cirkusu Ohana

Cirkus Ohana nabízí divákům netradiční výpravné vystoupení odpoledne a horový program před devátou večer

Článek

Poměrně nový český cirkus s netradičním názvem Ohana, který na svou první sezónu vyjel teprve v loňském roce, opět vyráží do českých měst pobavit své diváky s netradičním programově se lišícím vystoupením od jiných tuzemských podniků.

Cirkus Ohana vznikl pod vedením Marcely Joové z významného cirkusového a loutkařského rodu Joo a Kaiserů, společně se svým rovněž původem cirkusovým přítelem Robertem Mukenšnáblem. Tito dva mladí a ambiciózní cirkusoví ředitelé spojili své síly s Matějem Břešťákem, studentem posledního ročníku Pražské odborné školy herecké, což mělo za následek vzniku zcela odlišného cirkusového podniku, který nabízí výpravnou show pro celou rodinu s divadelními kostýmy a scénickou hudbou.

V letošním roce si pořadatelé tohoto cirkusu připravili po řadě úspěšných vystoupení jako například Alenka v říši cirkusu, Cesta kolem světa či Madagaskar v cirkusu, zbrusu nové představení s názvem Jumanji na motivy stejnojmenného dobrodružného filmu.

Jako jediný cirkus v České republice tak ve svém sezónním programu nabídne svým divákům různých věkových kategorií například výcvik indické slonice Baby, která dorazila z budapešťského státního cirkusu či lachtaní bratry Lappyho a Andrewa z Portugalska, kteří před několika lety vystoupili na nejprestižnějším cirkusovém festivalu v monackém Monte Carlo před princeznou Stephanie.

Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit také na akrobacii ve vzdušné síti, čínské tyči, vzdušném glóbu, ekvilibristiku, tanec s kruhy hulla hop, žongléry, ohnivou show, rychlo převleky a v neposlední řadě také pětiletá akrobatka Marcelka a její tatínek Robert, kteří se společně se svými výkony probojovali až do finále televizní soutěže Polsko Má Talent.

Celý mezinárodní program z Velké Británie, Portugalska, Německa, Maďarska, Polska a České republiky je koncipován do výpravné show, která vypráví dobrodružný příběh v džungli podle stejnojmenné stolní hry Jumanji.

Premiéra tohoto pestrého cirkusového programu se uskuteční v Novém Bydžově, kde se cirkus usídlí u Penny Marketu od 16. do 18. února. Představení se budou konat v pátek od 17:00, sobota od 14:00 a neděli od 14:00. Cirkus Ohana rovněž jako první cirkus v České republice navíc pořádá také každou sobotu od půl deváté večer speciální hororový program na motivy filmu TO. 

Návštěvníci rovněž mohou využít jedinečnou příležitost svézt se ne vyfotit se s indickou slonici Baby, jedinečné focení bude probíhat rovněž s kalifornskými lachtany. Pokladna a cirkusový zvěřinec je otevřený denně od desíti hodin ráno.

Reklama

Související témata:

Výběr článků