Hlavní obsah

Bromley Youth Concert Band zahraje v Písku, v repertoáru nechybí Dvořák či Smetana

16. 7. 2013, 9:08
Novinky, Petr Hejna

Pětasedmdesátičlenný Bromley Youth Concert Band z Anglie v rámci svého turné vystoupí i na jihu Čech, a to již ve čtvrtek 18. června v píseckém Divadle Fráni Šrámka.

Foto: archiv
Článek

Program tohoto mladého tělesa má široký záběr – od klasických kousků po známá filmová témata.

Zazní tedy např. pocta tuzemským skladatelům v bloku České radovánky (Bohemian Revelry), konkrétně výběr ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka a Smetanovy Prodané nevěsty. Dále scénická hudba z filmů James Bond a Skyfall a hudba dalších zahraničních autorů, jako jsou současný Frederick  Hamlisch, který zkomponoval hudbu nespočet filmů, z u nás nejznámější to jsou třeba Sofiina volba, Chorus Line, Frankie a Johnny atd. 

Jako malá upoutávka na koncert proběhne v Palackého sadech před divadlem od 17.30 hodin vystoupení dechového bandu. Milým bonusem večerního koncertu, který začíná v 19.30, je CD zdarma ke každé vstupence.

Adresa divadla je Tylova 69, a motoristé pozor – v současné době je uzavřen vjezd z Kollárovy ulice do Tyršovy, takže automobilem je momentálně možno vjíždět do jinak jednosměrné Tylovky k divadlu v zdánlivém protisměru z jejího vyústění do ulice Komenského za poštou.

Koncert v rámci cyklu Písecké kulturní léto organizuje Centrum kultury Písek.

Reklama

Výběr článků