Hlavní obsah

Brněnskou Melodku naplní zvuk rockové legendy Vanilla Fudge

28. 2. 2014, 8:14
Novinky, Petr Hejna

Opravdová rocková legenda jako jsou američtí Vanilla Fudge letos poprvé dorazí do naší vlasti. Nejprve vystoupí 23. března v Praze a dva dny poté nezklame ani moravské publikum.

Foto: archiv
Článek

Vanilla Fudge dorazí v sestavě, kde nechybí hned tři ze zakládajících členů kapely, která bude navěky zapsána v encyklopediích rockové muziky.

V letech 1966, kdy se datuje vznik Vanilla Fudge, až po rok 1970, kdy oznámili rozchod, nahráli VF tohoto seskupení pět alb. První - stejnojmenné z roku 1967, obsahuje prakticky samé předělávky skladeb jiných autorů, charakteristických na svou dobu naprosto novátorským a fascinujícím zvukem, daným především hutným zvukem Hammond organu a psychedelicky temným tempem.

K slyšení tam byly beatlesovské skladby Ticket to Ride a Eleanor Rigby, stejně jako hit You Keep Me Hanging On, původně pocházející z repertoáru The Supremes, nicméně dodnes především spojovaný právě s verzí od Vanilla Fudge.

Na druhém albu Renaissance, vydaného také v roce 1968, se dostala ke slovu i skladatelská invence členů kapely. Ze sedmi skladeb jich je na albu pět podepsáno střídavě i v kombinacích všemi protagonisty souboru, kterými byli klávesista Mark Stein, bubeník Carmine Appice, kytarista a zpěvák Vince Martell a baskytarista Tim Bogert.

A právě tři prvně jmenovaní dorazí v současné sestavě v rámci evropského turné i k nám s basistou Pete Bremym. 

Milovníci nezaměnitelně bohatého zvuku Hammond organu, symfonických postupů, precizní rytmiky a bohatých harmonií tak budou mít konečně možnost naživo vidět a hlavně slyšet tuto legendu, která ovlivnila i takové hard rockové zásadní soubory jako Deep Purple nebo Uriah Heep. 

Koncert proběhne 25. března v klubu Melodka, Kounicova 20 a to již od 19:30 hodin.

Reklama

Související témata:

Výběr článků