Hlavní obsah

Bohumínský lektor a kouč Vladimír Baslík chce vydat svou první knížku

19. 6. 2020, 12:31
Novinky, Lucie Balcarová

Netradiční obrázkové povídání o lidech ve firmách a manažerech se chystá vydat bohumínský lektor, kouč a trenér pro osobní rozvoj Vladimír Baslík (65). Jeho knížka Management v obrazech – bez návalů korektnosti by mohla spatřit světa už na přelomu roku.

Foto: archiv Vladimíra Baslíka

Bohumínský kouč a trenér pro osobní rozvoj Vladimír Baslík.

Článek

Záleží však na tom, jestli se autorovi podaří sehnat peníze na její vydání. „Nikdy jsem si nemyslel, že vydám knihu. Když mi ale pár kolegů řeklo, že jim mé obrázky zvedly náladu a nutily je přemýšlet, znejistěl jsem. Pak mi můj vnuk Albert řekl: „Ta figurka se mi fakt líbí,“ a bylo rozhodnuto. Nakreslím knihu. Pracoval jsem na ní dva roky. Od podobných titulů se liší formou i strukturou. Kapitoly totiž tvoří mé vlastní kresby, které doplňuje text. Nešlo mi o žádný umělecký záměr, jen o to, že se při ní lidé budou bavit a dostanou díky ní chuť něco ve své práci i životě změnit,“ prozradil Vladimír Baslík.

Materiály pro knihu vznikaly tak, že autor sbíral příběhy z jednání, porad a školení. Opisoval nápisy z toalet a nástěnek. Naslouchal kolegům, dával a přijímal úkoly, které byly někdy k smíchu a někdy k pláči. To vše pak mírně upravil a nakreslil. V knize čtenáři najdou, jak snadno rozumní lidé dělají nerozumné věci a jak vypadají příběhy bez pozitivních vylepšení.

„Věřím, že kniha čtenáře pobaví a donutí se zamyslet. Je nadsázkou a útočí na zaběhnuté postupy a stereotypy, jsou v ní tipy na změny, a to nejen pro svět byznysu. Moc bych si přál, aby lidem sloužila, zvýšila jejich chuť experimentovat a byla příjemným společníkem i ve chvílích volna,“ doplnil Baslík.

Vydání knihy ještě ale není jisté. Její autor totiž musí sehnat peníze jak na její tisk, tak i na práci všech, kteří se budou podílet na její výrobě, tedy na redakci, korekturu, sazbu a grafiku. Potřebný obnos je 48 tisíc korun.

Vladimír Baslík se rozhodl, že je s nakladatelstvím Pointa sežene prostřednictvím speciální internetové kampaně, která je určena pro veřejnost. Ta si až z patnácti možností může vybrat, jak chce autora podpořit. Například zakoupením knihy ještě před jejím vydáním včetně autogramu nebo dokonce s možností osobní schůzky s autorem. Na vznik knihy může přispět kdokoli, ale v omezeném čase, a to nejpozději do pátku 10. července.

Vladimír Baslík absolvoval filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Do roku 2007 jsem pracoval v bohumínské strojírenské společnosti ŽDB, a.s. (Železárny a drátovny Bohumín - pozn. aut.) se třemi tisíci zaměstnanci. Od roku 2008 působí jako trenér, kouč a poradce pro osobní rozvoj a manažerské dovednosti. Absolvoval stáž pro personalisty v Belgii i studijní pobyt pro personální manažery ze střední Evropy v Japonsku. Podle námětů, které mu chodí, také kreslí manažerské příběhy, jež s mírnou nadsázkou ilustrují firemní život.

„Vladimíra Baslíka znám od svého nástupu do železáren, kde jsem profesně po vysoké škole začínal. Pracoval tam jako personalista a vlastně mne přijímal. O pár let později jsme se potkávali už spíše jako sportovci na různých tenisových zápasech, kde reprezentoval například v souboji měst Bohumín. Přeji mu, aby kniha vyšla, a rád si ji přečtu,“ uvedl bohumínský starosta Petr Vícha.

Další informace o internetové kampani: https://pointa.cz/project/dbdcbf38-8274-11ea-a5de-001dd8b72061?utm_source=author_medium=social_campaign=author_managementvobrazech

Reklama

Související témata:

Výběr článků