Hlavní obsah

Bohatý program nabídne o jarních prázdninách 14|15 BAŤŮV INSTITUT

28. 2. 2014, 19:24
Novinky, Michaela Mitáčková

Výtvarné dílny i zajímavé přednášky k výstavám nabídne během jarních prázdnin návštěvníkům 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Muzeum připravilo pro děti doprovodný program k výstavě Všichni jsme příbuzní. Během jarních prázdnin se uskuteční také videomappingové workshopy.

Foto: archiv 14|15 BAŤŮV INSTITUT

Výtvarné dílny v knihovně.

Článek

V souvislosti s výstavou Všichni jsme příbuzní, která se koná ve výstavních prostorách Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně v budově 14 továrního areálu, se uskuteční řada akcí. Kurátorka výstavy Petra Hanáková připravila na úterý 4. března od 17.00 hodin komentovanou prohlídku.

O den později, tedy ve středu 5. března, se od rána uskuteční dílna k výstavě. Během ní se děti seznámí s tradičními indiánskými hračkami, z nichž si jednu i vyrobí a odnesou domů. Dílna se během dne uskuteční dvakrát, začátek je v 10.00 hodin a ve 13.00 hodin. „Dílna je dvouhodinová a je vhodná pro děti od šesti do 15 let,” doplnila Petra Hanáková.

Ve čtvrtek na program naváže zoolog Dušan Trávníček, který si připravil přednášku s názvem Zvířata v mýtech a náboženstvích

Jarní prázdniny v muzeu vyvrcholí v sobotu 8. března celodenní akcí nazvanou Babi, dědo, pojďme v sobotu za indiány! Děti i jejich doprovod se mohou těšit na příběhy, hry, tvoření a poznávání indiánské kultury. Předem je vhodné se na program objednat. Akce začne v 10.00 hodin.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně si na příští týden, přesněji na úterý 4. března od 17.00 hodin, připravila komentovanou prohlídku s Davidem Valůškem ve zlínském evangelickém kostele. Akce je doprovodným programem k výstavě Sakrální památky pro firmu Baťa – realizace a návrhy, která je k vidění až do 20. dubna.

Od poloviny týdne, od 5. do 7. března, se uskuteční v 15. budově také videomappingový workshop VMWS 2014. Pod vedením zkušených lektorů si budou moci zájemci nastudovat jednotlivé kroky od základního zaměření prostoru přes výrobu videa až po výslednou projekci. V pátek od 18.00 hodin se na platformě mezi 14. a 15. budovou pak uskuteční finální projekce vytvořených videomappingových děl. Na workshopy je nutné se předem objednat.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se přidá v březnu k celostátní akci Březen – měsíc čtenářů. Čtenáře tak čeká řada výstav v ústřední knihovně. Pro malé návštěvníky je navíc připravena i jarní výtvarná dílna, která se uskuteční ve středu 5. března od 14.00 hodin. Každý návštěvník si v ní zdarma vytvoří papírovou ovečku.

Ve stejný den se bude konat i uvedení nového čísla časopisu Východní Morava, kterého se zúčastní řada zajímavých hostů. Představení třetího čísla historického časopisu zaměřeného na zlínský region začne v 17.00 hodin.

Hudební program si na jarní prázdniny připravila kavárna Šachmat. Tam se v pátek 7. března zazní skvělé Jazz-Fusion Up! Publiku se představí jazzová formace, která se soustředí na známé skladby. Koncert začne ve 20.00 hodin.

Koho nezaujme program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU může vyrazit i na výlety do okolí. V neděli se konají například prohlídky hradu Malenovice. Muzeum luhačovského Zálesí v Luhačovicích zve od 4. do 6. března na vyšívací dílny. Ty začnou vždy v 9.00 a ve 13.00 hodin. Na program je dobré se předem objednat.

Reklama

Související témata:

Výběr článků