Hlavní obsah

Bluesová bomba Khalif Wailin‘ Walter míří na Malou scénu za oponou

12. 5. 2015, 12:49
Novinky, Ondřej Smolka

Speciální bluesový koncert odehraje na Malé scéně za oponou kytarista a zpěvák Khalif Wailin’ Walter z amerického Chicaga. Originální třaskavou směs rhythm & blues a nové klasiky představí poprvé ve Valašském Meziříčí a rovnou triu. Koncert odehraje 21. května od 19.30 hodin.

Foto: Promo Khalif Wailin' Walter

Khalif Wailin' Walter

Článek

Americký kytarista a zpěvák Khalif Wailin´ Walter je jedním z do budoucna nejslibnějších představitelů nejmladší bluesové generace. Synovec slavného bluesového kytaristy Carla Weathersbyho a bývalý člen doprovodné kapely Lonnieho Brookse se na vlastní nohy jako kapelník postavil po nástupu nového století, kdy začal pracovat na vlastním výrazu, který je ovlivněn bluesovými klasiky Albertem Kingem, Freddiem Kingem a Albertem Collinsem.

Walterův styl zpěvu má ovšem blíže k neworleanskému rhythm’n’blues, čímž vzniká originální třaskavá směs, schopná oslovit různé typy posluchačů. Koncertoval na řadě významných bluesových festivalů včetně toho nejprestižnějšího, chicagského. V roce 2008 byl též hlavní hvězdou Šumperského Echo Blues Alive. Jeho trio doplní dva vynikající muzikanti, a to baskytarista Daniel Hopf a bubeník Felix Krüppel.

Vstupenky na květnový koncert Khalif Wailin´ Walter Trio jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

Reklama

Související témata:

Výběr článků