Hlavní obsah

Biskupské lesy na veletrhu Natur Expo v Brně představí oboru Hukvaldy

10. 5. 2017, 20:43
Novinky, Pavel Siuda

Do obory Hukvaldy, která letos slaví 450 let od svého založení, pozve stánek Biskupských lesů na brněnském veletrhu. Výstava NATUR EXPO BRNO ve dnech 11. až 14. května zahrnuje Národní výstavu hospodářských zvířat, Národní výstavu myslivosti a Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH.

Foto: Biskupství ostravsko-opavské

Snímek z obory Hukvaldy s logem k 450. výročí od jejího založení olomouckým biskupem Vilémem Prusinovským.

Článek

„Účast na výstavě vnímáme jako důležitou propagaci obory, která patří k nejstarším oborám v České republice,“ uvedl ředitel Biskupských lesů Libor Konvičný.

„Vystavovat budeme na poměrně velké ploše 100 metrů čtverečních, proto nám expozici připravila profesionální agentura. Návštěvník tam najde rozmanitou prezentaci, například snímky obory fotografa Jaroslava Pešata, zmenšený 3D model lišky Bystroušky nebo ukázky trofejí. Hlavním prvkem je časová osa od roku založení obory až po dnešek.“

Součásti expozice je také místo, které je koncipováno jako posezení v lese, ale ke slovu přijdou také moderní technologie – videoprojekce o tvorbě kopie odcizené bronzové sochy lišky Bystroušky a o oboře samotné. Zájemci si mohou z výstavy odnést zajímavou publikaci k 450 letům obory.

„Nezapomněli jsme ani na děti, pro které je připravena ukázka lesní pedagogiky,“ doplnil výčet oborník Milan Koutný, který bude přímo na výstavě návštěvníkům k dispozici. „Děti si budou prohlížet a poznávat například preparáty srnce, lišky, daňka nebo muflona. Za ukázku svých znalostí dostanou drobný propagační předmět.“

V pátek do Brna přijede spolu s ředitelem Biskupských lesů jako oficiální host biskup ostravsko-opavský František Václav Lobkowicz, kterého s přírodou a myslivostí pojí osobní vztah. Společně s ním si výstavu prohlédne také generální vikář Mons. Martin David, který bude na konci května vysvěcen na pomocného biskupa.

Zakladatelem obory Hukvaldy byl v roce 1567 olomoucký biskup Vilém Prusinovský. Její současná výměra činí 440 ha a je místem, kde se snoubí lesnictví, myslivost, krajinná estetika, rybářství, včelařství, kultura, historie i ochrana přírody.

Další informace k veletrhu NATUR EXPO BRNO na stránkách brněnského výstaviště.

Reklama

Výběr článků