Hlavní obsah

Běh pro miminka do dlaně se konal letos poprvé a hned měl několik stovek příznivců

9. 5. 2019, 20:41
Novinky, Lenka Žáčková

Obora Hvězda 5. května ožila Během pro miminka do dlaně. První pražský běh pro předčasně narozené děti, kterého se zúčastnilo téměř 700 běžců a běžkyň, dopadl na výbornou.

Foto: Archiv Nedoklubko

Projekt, který si rozhodně zaslozží pozornost

Článek

Ani chladnější počasí neodradilo sedm stovek běžců, aby přišli podpořit neonatologická centra, která se starají o předčasně narozené děti. Konal se vůbec poprvé a organizátoři příhodně zvolili den Světového dne rodičů předčasně narozených dětí. Běžela i Štěpánka Duchková. O rozcvičku se postarala Hanka Kynychová, která je také maminkou nedonošených dvojčat. Moderovali Elen Černá a Aleš Valenta.

Podařilo se vybrat celkem 183 600 korun a nejvíce srdíček, a tedy i největší finanční částku 57 tisíc korun, si odneslo neonatologické centrum Fakultní nemocnice Motol. 

„Zájem byl o běh na dva i pět kilometrů, ale velmi úspěšná byla i naše procházka, té se účastnilo přes 150 rodin. Děti se také bavily u kreativních dílniček a zábavného programu. Všem velmi děkujeme za podporu, rádi bychom z toho udělali novou jarní tradici, těšíme se tedy za rok znovu,“ říká Lucie Žáčková, výkonná ředitelka Nedoklubka. 

Ročně se v České republice narodí až 9000 dětí předčasně. Rodičovská organizace Nedoklubko již sedmnáct let podporuje rodiče předčasně narozených dětí, miminka i neonatologická centra.

Reklama

Související témata:

Výběr článků