Hlavní obsah

Anketa o akci roku 2013 na zámku Duchcov zná vítěze. Stěžejní akce roku 2014 byly zveřejněny

20. 5. 2014, 10:47
Novinky, Marian Hochel

Svůj hlas v rámci ankety o akci roku 2013 na zámku Duchcov poslalo celkem 885 návštěvníků, kteří odpověděli na anketní otázku, která akce na zámku Duchcov v roce 2013 je nejvíc zaujala. Hlasování na zámeckých webových stránkách www.zamek-duchcov.cz se konalo od 13. března 2013 do 31. března 2014.

Foto: Marian Hochel

Z vernisáže výstavy Třináctá komnata Napoleonova

Článek

Podle pravidel hlasování každý návštěvník mohl poslat právě jeden hlas, a to některé z pěti vybraných akcí, které správa zámku označila jako stěžejní pro návštěvnickou sezónu.

Akcí roku 2013 se podle nejvyššího zaslaného počtu 23 procent hlasů stala výstava Třináctá komnata Napoleonova, kterou uspořádala správa zámku od srpna do října v zámecké Galerii Giacomo v souvislosti s připomínkou 200. výročí bitvy u Chlumce a napoleonských válek v severních Čechách.

Na druhém místě se s 22 procenty umístil dubnový zámecký karneval Casanova se baví se vzdělávacím a zážitkovým programem pro děti, kterým byla ve spolupráci s Divadlem V Pytli zahájena loňská sezóna.

Třetí místo získaly zářijové prohlídky zámku potmě Casanovův elixír mládí, pořádané pod taktovkou Petra Stolaře z Divadla V Pytli, pro které hlasovalo 21 procent návštěvníků.

Čtvrtou příčku podle zaslaného počtu hlasů 19 procent obsadily červnové Casanovské slavnosti, které tradičně roztančily a rozezvučely město Duchcov v souvislosti s připomínkou pobytu Casanovy na duchcovském zámku.

Na pátém místě s 15 procenty návštěvníci umístili Letní milostná ladění s Casanovou, prázdninové oživené prohlídky s prvky opery a baletu, které v letních měsících pořádá správa zámku s Vladimírem Gončarovem, sólistou Severočeského divadla a s Petrem Stolařem z Divadla V Pytli. 

V rámci ankety „Akce roku 2014“, která byla na oficiálních stránkách zámku spuštěna 1. dubna letošního roku, mohou návštěvníci hlasovat pro výstavu Zámek pletený z krajky, která prezentuje od 29. března do 1. června v zámecké Galerii Giacomo výjimečnou sbírku pletené krajky z rukodělné produkce Hany Malé z Duchcova.

Další akcí, jež se uchází o přízeň návštěvníků, je výpravné muzikálové představení Casanova, které uvede Divadlo Pikl Hluboká nad Vltavou na nádvoří zámku u příležitosti jubilejního 20. ročníku Casanovských slavností v Duchcově v pátek 6. června.

Svůj hlas mohou návštěvníci poslat i strachuplným oživeným prohlídkám a bohatému doprovodnému programu během Hradozámecké noci, která se bude na duchcovském zámku konat v sobotu 30. srpna pod názvem Casanova v říši přízraků.

Dny evropského dědictví (EHD) otevřou ve dnech 6. a 7. září nově obnovené zámecké krovy, které jsou návštěvníkům běžně nepřístupné. I speciální komentované prohlídky Zámecké střechy otevřeny proto mohou být horkým kandidátem na prvenství v anketě o akci roku.

Jako pátá kulturní událost, zařazená správou zámku do hlasování, jsou oživené prohlídky zámecké expozice potmě a pod taktovkou Divadla V Pytli v sobotu 27. září, u příležitosti kterých se bude míchat Casanovův elixír mládí. Pokud omlazovací kúra zabere, nezapomeňte ji podpořit v anketě svým hlasem.

Správa zámku děkuje všem zájemcům, kteří se do ankety pravidelně zapojují. Mohou totiž svým hlasem ovlivnit programovou nabídku na duchcovském zámku a spolupodílet se tak na přípravě kulturních akcí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků