Hlavní obsah

Aneta Langerová vyprodala hrad Svojanov

18. 7. 2017, 23:19
Novinky, Květa Korbářová

Známá zpěvačka se na hradě představila se svou kapelou a smyčcovým triem 13. července. Skvělý koncert plný pop-rockové hudby a světelných efektů si nenechalo ujít pět stovek fanoušků.

Foto: Květa Korbářová

Aneta Langerová vyprodala hrad Svojanov.

Článek

Zazněly především písně z projektu Na Radosti, jako Tragédie u nás na vsi, Tráva, Dívka, ale i starší, například Voda živá. Skladby podkreslené smyčci dobře zní a stejně báječně se poslouchají.

„Pro zpěv je důležitá délka tónu, což je velmi společné se smyčci. Mým snem bylo vyrazit se smyčcovým triem nebo s podobným tělesem, které bychom mohli brát na každý koncert. Poskládali se tři skvělí muzikanti, kteří spolu předtím nikdy nehráli. Sedli jsme si, jak hráčsky, tak lidsky, jsou to pohodoví lidé,“ pochvalovala si Aneta Langerová. Sen se jí splnil. Už spolu hrají víc než pět let. 

Prostředí někdejšího královského sídla působilo na zpěvačku velice pozitivně. „Mám ráda krásná místa. V momentě, kdy hudbu a obsahy písní dotvoří prostor, který je pro mě zásadní, vnímám ho. Myslím si, že tak prostor cítí i lidé, kteří tam sedí. Hrad Svojanov je bezesporu krásné místo. Kdo tady někdy byl, tak pochopí, o čem mluvím,“ uvedla Aneta Langerová.

Vyhovovalo jí také uspořádání publika, které se usadilo nejen na lavice, ale především na terasy nádvoří. „Z pódia jsem viděla lidi jak pod sebou, na mojí úrovni, tak i na terasách a nahoře nad nimi. Přitom všichni měli kolem sebe svůj volný prostor, svoje deky, mohli se do nich zabalit,“ popisovala zpěvačka.  

Koncert na nádvoří oblíbené památky vyprodala do posledního místa.

Reklama

Výběr článků