Hlavní obsah

Motivy cibulových vzorů jsou letošním hitem českých vánočních ozdob

15. 11. 2021, 7:01

Kolekce na motivy cibulových vzorů je letošním hitem mezi vánočními ozdobami vsetínského výrobního družstva Irisa, které se zabývá ruční výrobou skleněných ozdob již od roku 1954 a patří mezi největší výrobce vánočních ozdob v republice.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Oblíbený cibulový vzor

Článek

„Je to momentálně jeden z nejžádanějších vzorů u nás i v zahraničí. Barva nosící název bílý porcelán vypadá jak bílý porcelánový talíř, na kterém modrotisk i červenotisk vypadá velice jemně a vkusně,” upozorňuje Monika Pokorná z Irisy.

Zájem je také o kolekci Nordic Classic, zejména v červenobílé kombinaci s výraznými dekory vloček či hvězdiček.

Společnost nabízí přes 15 000 vzorů a motivů, každoročně vznikne asi 800 nových dekorů.

Návody na jednoduché vánoční ozdoby a dekorace

Vánoce

Někteří zákazníci chtějí hodně zdobené ozdoby, někteří moderní jednoduché. Požadované jsou také ozdoby s motivy kostelů, chaloupek či zasněžených stromů.

Vyrábějí se i ozdoby na přání, například se jménem. Letos je zájem o ozdoby s motivy psů a koček, na které je možné také napsat jméno domácího mazlíčka. Hojně poptávané jsou také kreativní sady určené na výrobu vlastní originální vánoční ozdoby.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Na přání vyrábějí i ozdoby s domácími mazlíčky

Zájem o ručně vyráběné skleněné ozdoby je letos velký. Firmy poptávají ozdoby s logem, maloobchodníci se snaží dohnat loňskou sezonu, produkce pro e-shop družstva se proti loňsku zdvojnásobila.

„Loňský rok měli všichni strach, jestli budou otevřené obchody a budou mít šanci prodat, měli jsme i nějaké odřeknuté zakázky, trhy byly zavřené. Letos se snažíme dohnat ztráty,” uzavírá Pokorná.

Reklama

Související témata:

Výběr článků