Článek
Vysočinu už několik posledních dní trápí mlhy. Během noci na středu a během rána však klesly teploty až k –3 °C a v mrznoucích mlhách se začala tvořit námraza. Ta byla místy silná i přes tři centimetry.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu druhého stupně před silnou námrazou pro téměř celý kraj Vysočina. Výstraha zůstane v platnosti do čtvrtečního poledne.
„Na Českomoravské vrchovině se místy vyskytují mrznoucí mlhy a dochází k tvorbě silné námrazy (i přes 3 cm), která bude nadále narůstat. V oblasti proto dochází k lámání větví a lokálně i pádům stromů,“ varují meteorologové ve výstraze.
Hasiči v pohotovosti
„V průběhu úterý a středečního rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 150 technických zásahů. V drtivé většině případů šlo o odstraňování stromů a větví, které popadaly na komunikace a bránily plynulému a bezpečnému provozu,“ uvedla ráno mluvčí vysočinských hasičů Petra Musilová.
