Hlavní obsah

Italské vinohrady jsou dražší než ostrovy v Karibiku

9. 4. 2019, 10:26

Italské vinohrady jsou v průměru dražší než ostrovy v karibské oblasti. Cena za hektar vinice pro pěstování piemontského vína barolo je o půl milionu eur vyšší, než kolik si musí připravit zájemce o karibské ostrovy, které jsou k mání za zhruba dva miliony eur (asi 51 milionů Kč). Vyplývá to z údajů italského zemědělského spolku Coldiretti, z nichž cituje agentura APA.

Foto: Profimedia.cz

Vinice v oblasti Piemont.

Článek

Levněji se dají pořídit vinice, kde se pěstuje světoznámé toskánské červené víno Brunello di Montalcino nebo hrozny na prosecco. Tam kupujícímu na hektar postačí milion eur.

Za ještě nižší cenu – zhruba 300 000 eur – lze pořídit hektar vinohradu v oblastech, kde se pěstují hrozny na lombardský sekt Franciacorta, a za 200 000 eur je možné stát se majitelem hektaru vinice v oblasti Chianti proslavené stejnojmenným vínem.

Itálie je největším producentem vína na světě. Vinice se v zemi rozkládají na 650 000 hektarech. Ty loni vyprodukovaly 55 milionů hektolitrů vína. Z toho 20 milionů hektolitrů šlo na vývoz, a zemi tak vyneslo rekordních 6,2 miliardy eur. Největším světovým vinným exportérem zůstává Francie.

Může se vám hodit na Seznamu:

Reklama

Související témata:

Výběr článků