Článek
„Trampolíně se věnuju zhruba 70 let a pořád v tom pokračuju. Každou sobotu ráno jsem v Salisbury v trampolínovém klubu, kde trénuji,“ uvedl Quinney pro agenturu AP.
K návratu na závodní scénu ho přivedla poněkud nečekaná okolnost. Jedna z členek jejich klubu se běžně neúčastní regionálních soutěží, protože jí nevyhovuje závodní úbor. Když však v Portsmouthu vypsali soutěž pro sportovce nad 40 let bez povinnosti nosit tradiční trikot, rozhodla se přihlásit.
„Trenéři v klubu – já, Sue a Chris – jsme se k ní rozhodli přidat a vytvořit čtyřčlenný tým,“ upřesnil agilní Brit.

Trampolíně se Peter Quinney věnuje už 70 let.
Quinney během závodu předvedl mimo jiné i dvojité salto vzad, které absolvoval v zajišťovacím postroji. Pro bývalého instruktora RAF to však nebyla premiéra na vrcholné scéně. S trampolínou začal už v roce 1955 a v roce 1960 získal titul britského šampiona.
Ani dnes podle něj věk nepředstavuje překážku. Naopak věří, že právě pravidelný pohyb mu pomáhá zůstat v kondici. „Je to naprosto skvělé z individuálního hlediska, protože to procvičí prakticky každou část těla. Zároveň vám to pomůže zlepšit rovnováhu,“ popsal.
Trampolínu navíc doporučuje i pro práci s dětmi se speciálními potřebami či při takzvané rebound terapii u lidí s hendikepem. „Je úžasné sledovat, jak dokážou zvládnout věci, o nichž si nikdy nemysleli, že by je vůbec zkusili, natož vykonali,“ dodal.

