Hlavní obsah

Zlatá Pecka kolem světa

31. 5. 2020, 11:11
Právo, kul

Zlatá pecka, festival v Chrudimi založený pěvkyní Dagmar Peckovou, se letos odehraje. Potrvá osm dní a nabídne deset hudebních, filmových a divadelních produkcí. Změny zaznamenají návštěvníci v termínu, ale také v dramaturgii. Letošním mottem bude S hudbou kolem světa za osm dní.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Dagmar Pecková

Článek

„Zlatá Pecka má v sobě sílu nového života. Proto nic nevzdáváme a těšíme se na každého první listopadový týden letošního roku. Rozjedeme se světem i přes zavřené hranice, protože hudba hranice nezná,“ říká Dagmar Pecková.

Zlatá Pecka 2020 začne v sobotu 31. října 2020 vernisáží výstavy Cesta kolem světa, kterou pro festival připravila prestižní pražská galerie La Femme. Po výtvarné předehře proběhne již tradiční nedělní slavnostní zahájení v chrudimském Kostele Nanebevzetí Panny Marie a večerní galakoncert, který najde své místo ve Fibichově sále v Chrudimi.

Kromě Dagmar Peckové, Filharmonie Hradec Králové, Alžběty Poláčkové, Richarda Samka a dirigenta Jana Kučery festival přivítá mimo jiné zpěvačku Dashu, zástupce nastupující pěvecké elity Daniela Matouška, Marii Svobodovou i mladé talenty z řad hudebně mimořádně nadaných dětí.

Se Zlatou Peckou podniknou návštěvníci letos v listopadu cestu do Orientu i do Ameriky. V době, kdy je cestování omezené, se organizátoři inspirovali Verneovou Cestou kolem světa za 8 dní (Originál Jules Gabriel Verne, Cesta kolem světa za osmdesát dní).

Doprovodný program zůstává stejný. Interpretační kurzy Dagmar Peckové a loňský úspěšný projekt Festivalové pódium si zachovají svůj termín v posledním srpnovém týdnu.

Původní záměr věnovat festival světové pěvkyni Marii Callasové odložili organizátoři na příští rok. Předprodej vstupenek na rok 2021 probíhá v návaznosti na již rozeběhlý předprodej, vstupenky zakoupené na letošní ročník festivalu zůstávají v platnosti pro příští rok, případně je možné si požádat o vrácení vstupného.

Reklama

Související témata:

Výběr článků