Hlavní obsah

Zemřel německý herec Götz George, známý jako komisař Schimanski

26. 6. 2016, 22:52 – Berlín

Ve věku 77 let zemřel německý herec Götz George, který se proslavil především jako komisař Schimanski v seriálu Místo činu (Tatort). S odvoláním na jeho agentku to v neděli oznámila agentura DPA, podle níž George zemřel minulou neděli po krátké nemoci.

Článek

George, který se narodil 23. července 1938 v Berlíně, byl miliónům diváků po celém světě známý z role komisaře Schimanského, jehož si poprvé zahrál už v roce 1981. Během 32 let si policistu vyšetřujícího případy z německého Porúří zahrál celkem 48krát.

Götz George je v zahraničí znám i rolí Freda Engela v oblíbených adaptacích příběhů Karla Maye – Poklad na Stříbrném jezeře, Mezi supy nebo Vinnetou a míšenka Apanači. Během své více než šest desetiletí dlouhé kariéry ztvárnil ale třeba také nacistického lékaře Josefa Mengeleho ve filmu Nic než pravda nebo muže postiženého Alzheimerovou nemocí ve snímku Můj otec.

George se jako syn Heinricha Georgeho a Berty Drewsové mezi filmovými hvězdami pohyboval už od malička. Na jevišti divadla se poprvé objevil v roce 1950, od konce 60. let účinkoval v televizních kriminálních seriálech Komisař (Der Kommissar) a Místo činu.

Před kamerou se naposledy objevil loni při natáčení kriminálního dramatu Špatné počasí (Böse Wetter) německé veřejnoprávní televize ARD.

Reklama

Související témata:

Výběr článků