Hlavní obsah

Začíná Pražské Quadriennale. Staňte se součástí monumentální performance

15. 6. 2011, 8:55
Právo, far

Po čtyřech letech se ve čtvrtek do pražských ulic a galerií vrací Pražské Quadriennale (PQ). Soutěžního klání se zúčastní tvůrci z více než 60 zemí z celého světa. Nabídnou to nejzajímavější z divadla, designu, módy a scénografie.

Článek

V jedenácti dnech nabídne PQ na čtyři stovky akcí. Počínaje diskuzemi s tvůrci , přes pouliční divadelní představení až po novinky ve světové scénografii a světelném designu. Chybět nebudou ani přehlídka bizarních kostýmů z ledu a odpadků nebo performance v labyrintu z krychlí na piazzetě Národního divadla.

Epicentrem PQ je Veletržní palác, který propůjčil své prostory desítkám zahraničních výtvarníků a scénografů. Kanada například předvede unikátní elektronické divadélko s roboty, Nový Zéland zase chystá devítimetrové provaziště, které se bude neustále měnit.

Staňte se součástí Exploze ticha

V rámci programu se chystá také obří městská intervence Exploze ticha. Organizátoři vyzývají občany, aby se k tomuto projektu připojili. „Společně se pokusíme zachytit ztichlou koncentrovanou přítomnost v pohybujícím se městě, vytvořit odstup nebo vztah s ostatními, soustředit se a otevřít se,“ lákají.

Této performance se může zúčastnit každý – konat se bude 21. června v 17 hodin v centru Prahy. Lidé by se měli scházet mezi schodištěm k Letenským sadům, Čechovým mostem a Pařížskou ulicí, kde by měli vytvořit asi 100 metrů dlouhou formaci.

Zkoušky se budou konat v Hale Sparta Praha, a to 16., 18. a 20. června. Více informací na /ZDE/.

Reklama

Související témata:

Výběr článků