Hlavní obsah

Začaly hologramové koncerty skupiny ABBA

30. 5. 2022, 9:46 • Aktualizováno 30. 5. 2022, 16:46

ABBA Voyage je série neobvyklých koncertů, během kterých jsou místo členů slavné švédské popové skupiny na pódiu „abbataři“. Koná se v londýnské ABBA Voyage Areně, která leží na Pudding Mill Lane, a vejdou se do ní tři tisíce lidí.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Členové skupiny ABBA přijeli na premiéru do LondýnaVideo: Reuters

 
Článek

„Muzikanti vytvořili koncert, o kterém vždy snili. Předvádějí svým fanouškům to nejlepší. Jsou v něm digitální verze jich samých, živě podporované nejlepšími současnými hudebníky. Smazávání hranic mezi fyzickým a digitálním světem je důkazem, jak kouzlo skupiny ABBA ožívá. K jeho zachycení napomáhají nejnovější technologie,“ stojí v oficiálním oznámení k akcím.

Agnetha Fältskogová, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstadová z legendární švédské skupiny se ve čtvrtek u příležitosti zahájení koncertní série se svými fanoušky v Londýně setkali. Na premiéře nechyběla ani řada hudebních hvězd. Byli mezi nimi třeba zpěváci Kylie Minogue, Jarvis Cocker, Zara Larsson či Sharleen Spiteri. Své místo mezi publikem zaujal i švédský král Karel XVI. Gustav s manželkou Sylvií.

Koncert je kombinací hry světel a speciálních efektů, které přirozeně stírají hranice mezi tím, co je digitální a co je skutečné. Diváci nesledují pouze hologramy členů skupiny, producenti představení vysvětlili, že mohou zažívat i skutečné emoce.

Členové kapely ve svých hologramových verzích omládli. Vypadají jako na konci sedmdesátých let. Andersson s úsměvem podotkl, že na svůj věk vyhlíží velmi dobře. Fältskogová je zase ráda, že její mladší já může jejich písně zpívat, a to i dvě nové z loňského alba Voyage. Jednu z nich, I Still Have Faith in You, pějí avataři v show jako hymnu smíření. Padnou si do náruče a nastává situace, kdy se dva rozvedené páry znovu usmiřují. Hala se v tu chvíli otřásá pod náporem potlesku diváků.

Během koncertu zazní dvacet skladeb. Jsou mezi nimi SOS, Fernando, Mamma Mia, Summer Night City, Waterloo, Dancing Queen a další. Hraje se denně, o víkendech i dvakrát denně.

Na konci čtvrteční show vstoupili na pódium i skuteční členové skupiny ABBA. „Být znovu spolu jako skupina je velmi uspokojující,“ řekli umělci, kteří spolu naposledy vystupovali před více než čtyřiceti lety.

„Vložili jsme své duše do avatarů. Jsme to my a zároveň to my nejsme,“ dodal Ulvaeus.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků