Hlavní obsah

Válečné drama Colette točí podle Lustiga Milan Cieslar

10. 6. 2013, 16:07

Výpravné strhující drama o síle lásky a touze po svobodě Colette právě dokončuje tým režiséra, scénáristy a producenta Milana Cieslara podle knižní předlohy Arnošta Lustiga.

Trailer k filmu Colette

 
Článek

Do hlavních rolí obsadil Cieslar Jiřího Mádla a francouzskou herečku Clémence Thiolyovou, do vedlejších pak Helenu Dvořákovou, Ondřeje Vetchého, Zuzanu Maureryovou, Andreje Hryce, Barboru Kodetovou, Daniela Browna, Kristýnu Svarinskou, Pavla Rímského a další.

„Casting byl prostě nejdůležitější. Strávil jsem dva roky hledáním těch správných herců. Chtěl jsem, aby byli schopní zahrát klíčové situace bez toho, aby znali další spojitosti, děj. To byl můj způsob, jak určit herecký potenciál, změřit jejich spontánnost a přirozené pocity. Nikdy dřív jsem nebyl tak pečlivý při výběru, tak opatrný při kombinování hereckých osobností. Bylo mi totiž jasné, že úspěch a poselství filmu záleží na nich. Hledal jsem opravdové, přirozené i překvapující momenty jejich povah, nikoliv klišé a průměrný výkon," řekl Cieslar.

"Můj plán byl jednoduchý – vyzkoušet psychologicky náročné scény ještě před samotným natáčením, bez kamery. Cílem bylo vytvořit inspirativní atmosféru umožňující podat hercům a týmu ten nejlepší výkon. Colette totiž není jenom filmem o holocaustu, Colette je překrásný příběh. Tímto filmem navazuji na své předchozí historické filmy a chci ukončit trilogii, započatou úspěšným filmem Pramen života a Krev zmizelého podle Vladimíra Körnera,“ dodal.

"Film Colette právě podstupuje dabing do češtiny a poslední úpravy. Studio UPP provádí ve filmu více než 220 složitých triků, v nichž poprvé diváci uvidí na plátně skutečný rozměr Osvětimi – Birkenau. Za zmínku stojí účast hollywoodského skladatele Atli Örvarssona, který pro Colette zkomponoval znamenitou hudbu," sdělila za tvůrce Johana Turnerová.

Premiéra v září

Příběh začíná v roce 1973, kdy se padesátiletý spisovatel Vili, jenž žije pětadvacet let ve Spojených státech, nechá pozvat svým synem na večeři ke své dívce. Vili tam potkává matku synovy známosti, ženu, která mu připomíná jeho první osudovou lásku právě z tábora smrti. Žena se představuje jako Yvetta MacCainová. Paní Yvetta i Vili přežili Osvětim a při loučení si Vili všimne vytetovaného čísla na ženině předloktí. Když se Vili vrátí domů, začíná psát svůj příběh o krásné mladé belgické židovce jménem Colette.

Film Colette vstoupí do kin 12. září 2013.

Reklama

Výběr článků