Hlavní obsah

V Malé Skále začíná festival Benátská noc

25. 7. 2008, 12:35 – MALÁ SKÁLA

16. ročník festivalu Benátská noc začíná v pátek 25. července v Malé Skále na Jablonecku. Na čtyřech pódiích se zde během tří dnů představí více než 130 kapel a interpretů. Pořadatelé očekávají, že stejně jako loni přijede na akci přibližně 16 000 lidí. Benátská noc omezí od pátečního rána do nedělního večera provoz na místní frekventované silnici.

Článek

V pátečním programu se mimo jiné objeví slovenská Peha, pro kterou je to jedno z posledních vystoupení před odchodem zpěvačky Kataríny Knechtové na sólovou dráhu. Největší hvězdou prvního dne je považovaná finská kapela Lordi.

Z tuzemských interpretů například zahrají Vladimír Mišík, Support Lesbiens, Tata Bojs, Divokej Bill, Žlutý pes, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Horkýžeslíže, David Koller a mnoho dalších. Nejznámějším zahraničním hostem druhého festivalového dne bude v sobotu britská zpěvačka Kim Wildeová.

Festival v neděli večer zakončí vystoupení české bigbítové legendy Olympic a úvalského souboru Medvěd 009. foto: Festival Benátská noc

Vedle hudebního programu pořadatelé divákům v sobotu nabídnou fotbalový zápas, v němž se soupeřem známých rockerů v čele s Alešem Brichtou stane mužstvo složené z návštěvníků festivalu.

Reklama

Související témata:

Související články

Břeclavský festival Creamfields smetla bouře

13. 7. 2008, 15:03

Prognózy meteorologů, kteří před sobotou varovali před silnými bouřemi, na vlastní kůži pocítili účastníci víkendového festivalu Creamfields na letišti u Staré...

Výběr článků