Hlavní obsah

Supersestra jako panenka na hraní. Banksy přišel s dalším obrazem

7. 5. 2020, 7:22

Britský umělec vystupující pod jménem Banksy svým posledním dílem vyjádřil dík zdravotníkům starajícím se o pacienty nakažené koronavirem. Poblíž pohotovosti Všeobecné nemocnice v anglickém Southamptonu se objevil obraz, na němž si malý klečící chlapec hraje s figurkou představující zdravotní sestru s rouškou na obličeji.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Banksyho dílo u nemocnice v SouthamptonuVideo: Reuters

 
Článek

Jediným barevným prvkem na něm je červený kříž na stejnokroji na hrudi zdravotnice, která má ruku zdviženou podobně jako komiksový Superman. Z odpadkového koše stojícího vedle chlapce vykukují postavičky Spidermana a Batmana. Podle britské BBC Banksy nechal v nemocnici pro tamní zaměstnance vzkaz, na kterém stojí: „Díky za všechno, co děláte. Doufám, že (obraz) toto místo trochu rozjasní, i když je jen černobílý”.

Šéfka nemocnice Paula Headová řekla, že všichni si obrazu budou vážit, protože jim přinese chvíle, kdy se v ruchu života budou moci zastavit, přemýšlet a vychutnat si pohled na něj.

Banksyho slavné graffiti dostalo roušku

Koktejl

„Bezpochyby půjde o obrovskou morální vzpruhu pro každého, kdo v naší nemocnici pracuje, i kdo se v ní léčí,” myslí si Headová. Také v tomto zdravotnickém zařízení zemřeli členové personálu v důsledku nákazy koronavirem. Šlo o jednu z dětských sester a nemocničního vrátného.

Dílo velké asi metr čtvereční zůstane v nemocnici do podzimu, pak bude vydraženo v rámci aukce na podporu britského zdravotnického systému (NHS).

Umělec Banksy „pracuje z domova” a jeho žena z toho má psotník

Koktejl

Banksyho identita zůstává záhadou. Ví se o něm, že pochází z Bristolu a koncem 90. let minulého století přišel do Londýna. Jméno si udělal svými často sociálně kritickými i kontroverzními díly.

Foto: @banksy Instragram, Reuters

Banksyho obraz u nemocnice v Southamptonu

Reklama

Související témata:

Výběr článků