Hlavní obsah

Slavní hudebníci vytvořili film o Antonu Corbijnovi

3. 9. 2009, 11:03
Právo, Jaroslav Špulák

Slavné hudební hvězdy připravily dokument o holandském fotografovi a režisérovi Antonu Corbijnovi. Tato legenda natáčela videoklipy na příklad pro U2, Depeche Mode či Nirvanu. Všichni tvůrci dokumentu z řad populárních hudebníků v něm sami vystupují.

Článek

Bono z U2, Michael Stipe z R. E. M. a Dave Gahan z Depeche Mode se podíleli na realizaci dokumentu o fotografovi a režisérovi Antonu Corbijnovi. Jmenuje se Shadow Play: The Making Of Anton Corbijn a uváděn je na některých filmových festivalech.

Corbijn pracoval pro celé hudební nebe

Přestože se Corbijn nepohybuje v Hollywoodu, měl možnost pracovat s největšími hvězdami hudebního světa.

Kromě zmíněných zpěváků s ním spolupracovali Chris Martin z Coldplay, Brandon Flowers z The Killers nebo Brendan Summer z New Order. Všichni v dokumentu o slavném Holanďanovi hovoří.

Corbijna proslavila především práce s černobílými fotografiemi a videoklipy. Na svém kontě má například videoklipy pro U2, Depeche Mode, Nirvanu, Rollins Band či Joy Division.

Natočil i celovečerní film Control (2008), který vypráví příběh Iana Curtise ze skupiny Joy Division.

Reklama

Související témata:

Související články

U2 hráli pod kosmickým monstrem

20. 7. 2009, 13:14

Berlínský Olympiastadion byl v sobotu večer plný. Irská skupina U2 se tam před osmdesáti tisíci páry očí zastavila se svým monstrózně pojatým 360° Tour.

Výběr článků