Článek
Čtvrté album trojice ze Sydney je v porovnání s předešlým mnohem přesvědčivější. Zatímco na New Crown si spíše hrála s aranžemi, tentokrát vytvořila a prezentuje skutečné písničky. Stylově je to souběh zásadních rockových směrů, jako jsou hard rock, metal, stoner rock i náznaky vzpomínek na psychedelickou rockovou vlnu šedesátých let. Hudebně jde o relativně přímočaré a jednoduché skladby, které s naprostou vážností interpretuje uječený zpěv Strockdalea, další nástroj ve zvuku alba, velmi originální.
Příklon k pravým písničkám má jistě na svědomí i producent Brendan O'Brien, který v minulosti pracoval s AC/DC, Pearl Jam nebo Brucem Springsteenem. Jistě byl nadšen představou, že písně na desce budou stát samy o sobě, nebudou součástí zvukového příběhu, kterému se jenom podřídí, naopak jej samy napíší.

Obal nového alba Wolfmother Victorious.
Úvodní The Love That You Give nastolí náladu desky, tedy návrat do sedmdesátých let a přiznávku inspirací. Následující Victorious je hit na první poslech, chytlavka od okamžiku, kdy začne Stockdale zpívat. Možná je v ní sloka silnější než refrén, její melodičnost je ale strhující.
Wolfmother se nevyčerpali hned v úvodu a pokračují na desce v přehlídce kvalitních rockových písní, ve kterých je potřebný generační neklid, dobré riffy i kytarové vyhrávky, koncept a zmíněná relativní jednoduchost. Proto skladby typu City Lights, Wedding nebo The Simple Life jednoduše ulpí v paměti.
Méně nápaditá je volnější Pretty Peggy. Jako by se v ní kapela nemohla vymanit ze stereotypu balad, z jejich frází a obvyklostí. Urovnává to skutečnost, že trojice do nějakých šestatřiceti minut dostala deset relativně krátkých písniček, takže se u žádné z nich takříkajíc nezasekne a brzy pokračuje dál. Album má tak spád a činí ho to vzdušným, svobodným, výrazným a dobře držícím pohromadě. Kapela na něm má novou energii a vystavuje své nejsilnější stránky.
Wolfmother: Victorious |
---|
Universal Music, 35:20 |