Hlavní obsah

Letos se mohli lidé do Bohnic proklikat. Záznam přímého přenosu z festivalu Mezi ploty

14. 6. 2020, 9:01 • Aktualizováno 14. 6. 2020, 19:24

Festival Mezi ploty, který se koná tradičně v areálu psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích, letos kvůli koronavirovým opatřením proběhl on-line. Na jednom místě se v jeden den spojily desítky kapel a divadel. A mohli u toho být i čtenáři Novinek.

Záznam: Proklikej se do Bohnic - Mezi Ploty 2020Video: Mezi ploty

 
Článek

„Nebylo to vůbec jednoduché,“ říká ředitel této originální přehlídky Robert Kozler. „Koronavirová krize nás – stejně jako spoustu dalších – tvrdě zasáhla. Ale protože empatie a lidská sounáležitost, které se neústupně snažíme prosazovat, budou teď zapotřebí ještě víc než dřív, rozhodli jsme se s tisíci „meziplotařů“ setkat na internetu.

Netušil jsem, že z toho nakonec vzejde tak mimořádná akce, do které se různými způsoby zapojí prakticky všichni, kdo měli na Plotech letos vystoupit.“

Tak vznikla on-line verze festivalu Mezi ploty, která odstartovala v neděli 14. července v půl osmé večer na Novinkách.cz. Na prknech bohnického Divadla Za plotem vystoupila řada umělců. Na programu byly Barbora Poláková, Xindl X, Kašpárek v rohlíku, Marta Jandová, Sto zvířat, Tomáš Matonoha, Bohnická divadelní společnost nebo parta exhibicionistů souboru Na stojáka.

Živý děj doplnily ještě exkluzivní předtočené kousky, které vznikly speciálně pro Mezi ploty on-line.

Vidět a slyšet v nich diváci mohli Divokýho Billa, Čechomor, Tomáše Kluse, Mňágu a Žďorp, Dana Bártu, Lenku Dusilovou, PSH, Dášu Vokatou s Oldřichem Kaiserem, Pavla Lišku, Marka Daniela, Adélu Elbel, Arnošta Goldflama, Vilmu Cibulkovou, Gipsy.cz, Tam Tam Batucada… zkrátka skoro všechny, kterým letos zuřivá pandemie znemožnila osobně se dostavit do Bohnic.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků