Hlavní obsah

Pohádka Anděl Páně 2 trhla rekord v návštěvnosti prvního víkendu

5. 12. 2016, 12:48

Nová pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2 vede aktuální žebříček návštěvnosti prvního víkendu u českých filmů, který zahrnuje snímky od roku 1992. Od čtvrteční premiéry film vidělo 199 300 diváků. Až doposud žebříčku kralovala komedie Babovřesky z roku 2013 se 140 236 diváky. Informovala o tom Marta Nosková Žurková z distribuční společnosti Falcon.

Foto: Falcon

Ukázka z filmu Anděl Páně 2

Článek

Film, který se odehrává v předvečer svátku sv. Mikuláše, se rovněž dostal do první desítky všech nejnavštěvovanějších filmů za první víkend v České republice.

Nejúspěšnější start v tomto žebříčku zaznamenal americký snímek Padesát odstínů šedi, který loni za první víkend vidělo 256 470 diváků.

Trojan, Dvořák, Vica Kerekes

V hlavních rolích příběhu Anděl páně 2 se opět objevuje anděl Petronel a čert Uriáš v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Tentokrát se vydávají najít ztracené jablko ze stromu Poznání a také pomoci holčičce Anežce a její mamince se světskými starostmi. Anežku hraje Anička Čtvrtníčková, její maminku Magdalenu Vica Kerekes.

Anděl Páně 2 vznikl podle scénáře Marka Epsteina v produkci společnosti Marlene Film Production, v koprodukci České televize a za podpory Státního fondu kinematografie.

Celovečerní snímek Anděl Páně s plejádou domácích hereckých hvězd měl premiéru začátkem listopadu 2005. V kinech ho vidělo na 190 tisíc diváků. Televizní premiéru Anděla Páně sledovalo na Vánoce roku 2006 přes dva a půl miliónu diváků. Stal se tak nejsledovanější vánoční pohádkou novodobé televizní historie.

Reklama

Související témata:

Výběr článků