Hlavní obsah

Nové letní kino vzniká na žižkovské střeše

17. 6. 2021, 13:36

Pražské kino Lucerna otevírá pobočku na žižkovské střeše. Od 20. června ve 21:30 se začne promítat pod otevřeným nebem na střeše funkcionalistického domu Radost (bývalý Dům odborových svazů).

Foto: NFA

Hoří, má panenko

Článek

Na střechu, která nabízí i úžasný výhled na Prahu, mohou diváci vzít také kamarády z ciziny, protože filmy budou s anglickými titulky.

„Zahajovacím snímkem bude legendární film Hoří, má panenko tvůrčího tria

Forman, Papoušek, Passer. Filmovou klasiku kousavě zobrazující svéráz české národní povahy si diváci budou moci vychutnat na pozadí úchvatného výhledu na scenérii Pražského hradu. Film uvádíme v restaurované verzi, která vznikla pod taktovkou Národního filmového archivu v úzké spolupráci s kameramanem snímku Miroslavem Ondříčkem. Na venkovský bál s volbou miss a rozkradenou tombolou o týden později navážeme nejslavnějším československým muzikálem Starci na chmelu,“ sdělil ředitel kina Lucerna Bedřich Němec.

„Letní Lucerna na Střeše Radost dále přinese nestárnoucí klasiky i novější snímky, které již stihly získat kultovní status, a to až do konce léta, tj. 29. srpna, vždy jednou za týden, většinou v neděli. Nebudou chybět ani filmové úvody a občerstvení z místního baru,“ dodal.

Reklama

Výběr článků