Hlavní obsah

Nové knihy: Sven Hansen, Magdaléna Sodomková, Ivana Peroutková

21. 2. 2020, 7:00
Právo, Jan Šída

Nové knihy nabízejí čtenářům dvě historická ohlédnutí. Jedna mapuje nástup Adolfa Hitlera k moci, druhá se ohlíží za normalizačním rokem 1980. Kromě toho se další publikace zamýšlejí nad osudem žen.

Foto: Novinky

Nové knihy

Článek

Sven Hassel: Krvavý batalion

Napínavý příběh předem zatracených vojáků v trestném praporu německé armády. Proti nim stojí nemilosrdné síly: Rudá armáda, tuhý mráz i samotný stát, za který bojují. Už dávno ne pro vítězství, teď už bojují jen o své přežití. Na frontě i v zázemí.

CPress, 248 stran, 299 Kč

Obal knihy

Henriikka Rönkkönen: Ze života single ženy

V této knize se dozvíte vše, co jste vždycky chtěli vědět o životě single žen, i to, co jste nikdy vědět nechtěli. Život Henriikky je plný zvratů, jeden den usíná se zlomeným srdcem, a druhý den je znovu zamilovaná. Bez pozlátka odhaluje radosti i útrapy života nezadané ženy a hledá odpovědi na ožehavé otázky.

Motto, 192 stran, 269 Kč

Obal knihy

H. Friedrichs, R. Barth.: Než přišel Hitler

Výmarská republika se na přelomu let 1932 a 1933 otřásá. Ekonomika krachuje, politická situace je přinejmenším napjatá a v ulicích zuří potyčky mezi komunisty a národními socialisty. V budově Říšského sněmu vrcholí zápas o moc. Poznejte příběh deseti týdnů, během nichž pět mužů přivedlo Výmarskou republiku na kolena.

Vyšehrad, 408 stran, 349 Kč

Obal knihy

Magdaléna Sodomková: Matematika zločinu

V roce 2012 napsal reportérce Magdaleně Sodomkové z Asie cizí muž, že prchá před českou spravedlností. Verdikt podle něj nebyl spravedlivý, a to kvůli chybě soudního znalce přezdívaného matematik zločinu. Zatímco po odsouzeném pátrají lovci lebek, reportérka spolu s dánskou dokumentaristkou Brit Jensen se snaží odhalit, kde se stala chyba. Zjišťují, že to zdaleka není poprvé, co se expert přepočítal.

CPress, 208 stran, 299 Kč

Obal knihy

Jan Rychlík: Mezi Terstem a Istanbulem

Kniha českých a bulharských historiků pod vedením prof. Jana Rychlíka sleduje dramatické dějiny národů Balkánu od 1. světové války do současnosti. Aktuální kniha o fascinujícím regionu Evropy a jeho historických kořenech.

Vyšehrad, 408 stran, 499 Kč

Obal knihy

I. Tatíčková, P. Tatíček: Můj rok 1980

Rok 1980 byl rokem velkých sportovních událostí, jako bylo třeba fotbalové Euro v Itálii, kde Československo získalo bronz. Poprvé můžeme projet po dálnici z Prahy až do Bratislavy, ve světě jsou vymýceny pravé neštovice a v New Yorku je zastřelen John Lennon. V loděnicích v polském Gdaňsku se rodí odborový svaz Solidarita a kdesi v Londýně přichází na svět Harry Potter.

BizBooks, 160 stran, 299 Kč

Obal knihy

Ivana Peroutková: Ženy, co se nedaly

K čemu jsou holky a ženy na světě? Přece k tomu, aby si šly za svým! Pětadvacet portrétů významných českých žen přináší svědectví o tom, že odvaha se vyplácí. Hrdinkám českých dějin stál v cestě nespočet překážek: politický režim, společenská omezení i lidé, co jim prostě nepřáli. Přesto se všechny dokázaly prosadit a jejich osudy jsou inspirativní skutečně po všech stránkách!

CooBoo, 176 stran, 199 Kč

Obal knihy

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků