Hlavní obsah

Nové knihy: Sewardová, Kyšperský a Klicperová

11. 6. 2021, 7:02

Vzpomínkovou knihou na nedávno zesnulého prince Philipa, kterou napsala Ingrid Sewardová, otevíráme nabídku tohoto týdne. Dále do ní patří publikace od dvou českých novinářek (Klicperová, Kutilová), které mapovaly boje v Náhorním Karabachu. Pak se lze také pokochat písňovými texty a básněmi hudebníka Martina E. Kyšperského, příručkou pro cestovatele po jižní stezce nebo detektivkou s mrtvolou v kanále.

Foto: Novinky

Nové knihy

Článek

Sue Monk Kiddová: Kniha tužeb

Ana se narodí v Galileji v dobách, kdy se na ženy pohlíží jako na majetek a dívky opouští své otce, jen když se vdávají. Netouží po ničem jiném než mít nad svým osudem kontrolu. Umí číst a psát, a navzdory matčiným obavám se chce dělit o své myšlenky a najít svůj hlas. Hlas, který by mluvil za všechny tiché ženy.

Ana propadá zoufalství, protože je přislíbená staršímu vdovci. V Nazaretu ale potká charismatického mladého tesaře, který v ní probouzí nepoznané touhy a díky němuž se před ní otevírá nová budoucnost.

Obal knihy

Andrew Mayne: Dívka pod hladinou

Sloan McPhersonová je ve vodě jako doma. Její otec je lovec pokladů a ona sama se potápí od dětství. Jednoho dne se však ocitne nejen v roli svědkyně, ale zejména podezřelé. Zrovna když je ve vodě, někdo do kanálu hodí zavražděnou mladou dívku, kterou kdysi znala. Kolegové od policie teď sledují každý její krok – a vrah rovněž.

Obal knihy

Ingrid Sewardová: Princ Philip, jak ho neznáte

Od roku 1947 je jméno prince Phillipa spjaté s britskou panovnickou rodinou. Své ženě, královně Alžbětě, projevoval vždy neochvějnou loajalitu. Oba se museli vzdát mnoha věcí, aby monarchii podpořili, a prince Philipa mrzelo, že mladší generace neprojevuje stejný smysl pro povinnost, jímž se vždy řídil on sám. V biografii shrnuje autorka základní milníky života, uvádí celou řadu dosud málo známých detailů a s nadhledem a pochopením vykresluje tuto výraznou osobnost.

Obal knihy

Martin E. Kyšperský: Ztracení kamarádi

Svazek obsahuje přepisy snů z posledních deseti let a současně také písňové texty, které sice byly zhudebněny, ale dosud nejsou v podobě písní součástí žádného z alb Kyšperského kapely Květy. Čtenář zde najde i ojedinělé texty z rozebraného alba Svetr z roku 2013. Hudebnost a básnivá obraznost písňových textů se s komickými, absurdními i hrozivými momenty lakonicky pojatých snů snoubí v imponující celek.

Obal knihy

Lenka Klicperová, Markéta Kutilová: Poslední zapálí vesnici

Dne 27. září 2020 zaútočil Ázerbájdžán podpořený Tureckem na oblast Náhorního Karabachu, enklávu, kterou posledních 30 let kontrolovala Arménie.

Autorky se do Karabachu vypravily v první den útoku, a byly tak prvními českými novinářkami, které se do oblasti bojů dostaly. Ke konci války se na místo vrátily a překročily hranice do Karabachu v den podepsání příměří. Sledovaly pálení karabašských vesnic a příjezd ruských vojáků. V lednu 2021 podnikly třetí cestu a přinesly výpovědi civilistů o válečných zločinech Ázerbájdžánu.

Obal knihy

Jan Dražan, Jan Pergler: Jak se z toho nezbláznit

Kniha rozhovorů o tom, jak žít radostně i v těžkých časech a jak si i v těžkých dobách udržet vyrovnanost a dobrou náladu. Co se děje s lidmi, když jsou dlouhodobě vystaveni strachu a stresu? Odpovědi a inspiraci pro všechny, na které doléhá tíha doby, přináší soubor poutavých a čtivých rozhovorů s devíti významnými osobnostmi, jako je například psychiatr Radkin Honzák, psycholožka Barbora Janečková či kněz Zbigniew Czendlik.

Obal knihy

Marie Kondo, Scott Sonenshein: Radost z práce

Po bestsellerech Zázračný úklid a Žít s radostí vychází nová kniha slavné japonské autorky Marie Kondo, která svou inspirativní metodu úklidu nyní přenesla i na oblast zaměstnání. Spojila přitom tentokrát síly se Scottem Sonensheinem, renomovaným psychologem v oblasti organizace práce. Oba společně čtenářům poradí, jak lze dosáhnout výsledku, který vám změní život.

Obal knihy

Simone de Beauvoirová: Nerozlučné

Teprve po 66 letech od svého napsání se dočkala vydání autobiografická novela z pera slavné představitelky existencialismu a feminismu ve francouzské literatuře, Simone de Beauvoir.

Autorka svůj příběh považovala za příliš „intimní“, než aby jej publikovala. Vypráví v něm o hlubokém přátelství dvou dívek, které sdílejí dramata svých prvních milostných vzplanutí, ale spojuje je i odpor ke společenským konvencím a tradiční ženské roli v životě.

Obal knihy

Jan Hocek: Jižní stezka – Českem od východu k západu

Po Severní stezce se Jan Hocek vydal na jih naší země a dokončil okruh kolem Česka. Jižní stezka spolu se Severní stezkou tak tvoří první ucelenou trasu pro pěší a cyklisty vedoucí kolem České republiky.

Jižní stezka vede napříč celou zemí mezi nejvýchodnějším a nejzápadnějším bodem České republiky, prostupuje nádherné česko-slovenské pohraničí, vydává se přes jihomoravské vinohrady a svou pouť končí přechodem Šumavy a Českého lesa.

Obal knihy

Anne-Gaëlle Huonová: Slečny

Rose bylo patnáct, když se stala „vlaštovkou“ – stejně jako nespočet dívek před ní se i ona jednoho dne vydala na cestu s jen jedinou myšlenkou: přejít na francouzskou stranu Baskicka do města Mauléon, stát se šičkou espadrillek a utéct tak zdánlivě předem nalinkovanému životu chudé španělské dívky. Když ale během náročné cesty nešťastnou náhodou zahyne její mladší sestra, která ji doprovázela, je Rosa na dně a dny se pro ni staly jen splývající čmouhou.

Obal knihy

Laura Griffinová: Na život a na smrt

Soukromé „očko“ Kira Vanceová tráví své dny sháněním důkazů pro své klienty – obžalované i žalující strany v soudních procesech – a skvěle se vyzná ve složitém labyrintu právního světa v Houstonu. Zrovna se rozhodla zastavit za svým starším „parťákem“ a mentorem Olliem, který u svého top klienta Brocka Logana, bohatého majitele právnické firmy, probírá novinky k poslednímu případu. Jenže všechno se zvrtne, do domu krátce po Kiře dorazí i převlečený zabiják – a výsledkem je mrtvý Ollie a postřelený právník.

Obal knihy

Tim Voors: Skvělá samota

Připravte se na okouzlující nádheru Pacifické hřebenovky. Toto putování americkým západem vedoucí z Mohavské pouště přes k nebi se tyčící vrcholky pohoří Sierra Nevada až do Kanady není pro slabé povahy. Ovšem ti, co vytrvají, budou odměněni křišťálově čistými horskými jezery, nocemi pod hvězdami a spontánními přátelstvími vznikajícími u ohně.

Obal knihy

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků