Hlavní obsah

Nové knihy: Romanová, Foglar a Lawrence

26. 3. 2021, 7:00
Právo, Jan Šída

Ve své biografii vzpomíná na své sportovní úspěchy krasobruslařka Eva Romanová. Kromě toho jsou pro čtenáře připraveny řecká kuchařka od zpěvačky Marthy Elefteriadu, slavný komiks Rychlé šípy i kniha na cesty. A navrch audiokniha slavného románu Milenec Lady Chatterleyové.

Foto: Novinky

Nové knihy

Článek

Gillian Oliverová: Eva Romanová - Vzpomínky

Eva Romanová spolu se svým bratrem Pavlem tvořili náš nejslavnější krasobruslařský pár. Sourozenci Romanovi soutěžili v tancích na ledě, čtyřikrát se stali mistry světa a dvakrát získali zlatou medaili na mistrovství Evropy.  Eva Romanová vzpomíná na své a bratrovo dětství, na cílevědomého tatínka, obětavou maminku i trenérku paní Mílu Novákovou, na krasobruslařské začátky i sportovní úspěchy, na život v Československu i v revue Holiday on Ice, kam po ukončení závodní dráhy přešli.

Brána, 168 stran, 299 Kč

Obal knihy

Jan Hocek: Severní stezka – Českem od západu k východu

První ucelená trasa pro pěší i pro cyklisty postupuje napříč celou zemí!

Severní stezka vede severními pohraničními horami mezi nejzápadnějším a nejvýchodnějším bodem České republiky. Knihu můžete využít mnoha způsoby – jako obrazovou a informační publikaci z českých, moravských a slezských hor, jako průvodce pro absolvování celé trasy či její části nebo prostě jen jako motivační a inspirativní dílo.

Universum, 272 stran, 449 Kč

Obal knihy

Martha Elefteriadu: Řecká kuchyně

V knize čtenář najde ta nejchutnější jídla, kterými je řecká kuchyně tolik známá a proslavená – od musaky a stifada přes chladivé tzatziki až po neodolatelné dezerty ke kávě, jakými jsou baklava nebo bugatsa. Všechny recepty si hravě zvládnete připravit i v pohodlí domova.

Esence, 200 stran, 399 Kč

Obal knihy

Perry Thomas: Zapadákov

Weldonville je poklidné městečko v Coloradu. Jako by se tu zastavil čas. Ale kousek za městem stojí pěkná moderní věznice, kam v poslední době přibyla spousta vězňů se zostřeným dohledem. Dvanáct z nich vymyslí a provede plán, jak se dostat ven. Aby se ztratili v davu, vypustí na svobodu přes tisícovku dalších zločinců, a ti, protože nemají kam jinam jít, přepadnou Weldonville a jako dobyvačná armáda znásilňují, kradou a vraždí.

Argo, 308 stran, 320 Kč

Obal knihy

Márquez Gabriel García: O lásce a jiných běsech

Když Siervu Maríi pokousal v den jejích dvanáctých narozenin pes nakažený vzteklinou, a ona přežila, byla označena za posedlou. Církev zná jediný prostředek proti všem představitelným nemocem: vyhánění ďábla neboli exorcismus. V klášteře svaté Kláry však začíná osudná milostná zápletka dvanáctileté dívky s šestatřicetiletým knězem, který namísto Satana objevuje lásku. Autor popisuje nádherný, nicméně nenaplněný vztah dvou lidí.

Odeon, 128 stran, 259 Kč

Obal knihy

Jaroslav Foglar: Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera

Souborné vydání komiksových příběhů Jaroslava Foglara, komiksu, který milují celé generace malých i dospělých čtenářů, přichází v nové podobě. Rychlé šípy září tak, jak jste je ještě neviděli, a plní tím přání svých tvůrců. Navíc poprvé ve všech variantách, které Jaroslav Foglar spolu s Janem Fischerem vytvořili. Soubor vychází v unikátní grafické úpravě Martina T. Peciny a s rozsáhlým doslovem Tomáše Prokůpka.

Albatros, 296 stran, 899 Kč

Obal knihy

Carl Safina: Řeč zvířat

Co zvířata cítí a o čem přemýšlejí? Jak dospělí sloni komunikují se svými mláďaty? Které druhy zvuků používají kosatky při hledání potravy? A jak funguje sociální dynamika ve vlčích smečkách? Nejen těmito otázkami se zabývá ekolog a populární autor knih o přírodě.

Vyšehrad, 416 stran, 499 Kč

Obal knihy

David Herbert Lawrence: Milenec Lady Chatterleyové

Příběh nerovné živočišné lásky v jednom z nejskandálnějších románů první poloviny 20. století. Poprvé vyšel na konci dvacátých let ve Florencii a v Paříži, ovšem v autorově rodné Británii bylo jeho vydávání zakázáno až do šedesátých let. Milenec lady Chatterleyové je možná erotický román, určitě ne obscénní. Text čtou Petra Bučková a Jiří Dvořák.

Radioservis, 9 hodin 55 minut, 299 Kč

Obal audioknihy

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků