Hlavní obsah

Nové knihy: Jenšík, Kopeček a Milne

5. 6. 2020, 7:00
Právo, Jan Šída

V nabídce knih tohoto týdne se objevuje kromě detektivních románů a thrillerů také několik publikací literatury faktu. Miloslav Jenšík hledá neznámá fakta v událostech kolem atentátu na Heydricha a Pavel Kopeček mapuje protifašistický odboj nejen v okupovaných zemích, ale i ve státech, které byly spojenci třetí říše.

Foto: Novinky

Nové knihy

Článek

Angela Marsonsová: Osudný slib

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Měl sice pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít?

Kalibr, 368 stran, 399 Kč

Obal knihy

Vladimír Liška: Magická místa České republiky – Záhady a tajemství na dosah ruky

Víte, že na území Čech a Moravy žila civilizace starší než Sumerové? Jaká tajemství skrývají Plešivec nebo Blaník? Přinášejí kruhy v obilí poselství z minulosti? A je na hradě Houska vchod do říše démonů? Kde jsou v České republice místa, kterým je lepší se vyhnout? Známý autor uvádí mnohá překvapivá fakta i hypotézy opřené o moderní vědecké poznatky.

Alpress, 192 stran, 229 Kč

Obal knihy

Lamberto Ferranti: Iluzorní spojenectví

Kniha přináší českému čtenáři unikátní italský pohled na roli Itálie v první světové válce, při formování čs. legie v Itálii a na vzniku samostatného Československa. Vedle toho je ze široka popsána cesta Itálie do konfliktu, její komplikované vztahy se spojenci a protivníky, ale také vlivným papežským stolcem. Pro Italy byla důležitá otázka budoucnosti Rakouska-Uherska a zde žijících národů. K jeho rozpadu se zpočátku stavěli negativně, ale nakonec akceptovali jeho zánik a plně podpořili nároky Čechů a Slováků na vlastní stát.

Epocha, 488 stran, 455 Kč

Obal knihy

Pavel Kopeček: Evropa v plamenech

Publikace mapuje historii protifašistického odboje v letech 1939–1945 v jednotlivých evropských zemích a hodnotí význam, který odbojové hnutí pro dějiny druhé světové války mělo. Nejvýraznější pozornost je přitom věnována protifašistické rezistenci ve střední Evropě, tj. v Polsku, Protektorátu Čechy a Morava, Německu, Rakousku, Maďarsku a na Slovensku. K doplnění celkového pohledu je rovněž popsána činnost odbojových hnutí i v dalších částech Evropy. Na okupovaných územích Sovětského svazu a Balkánu, ve Skandinávii, v západní Evropě i ve spojeneckých a satelitních státech nacistického Německa.

Epocha, 224 stran, 225 Kč

Stefan Ahnhem: X způsobů smrti

Thriller švédského autora Stefana Ahnhema dohrává napínavou partii titulu Motiv X. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd.

Kalibr, 424 stran, 399 Kč

Obal knihy

Miloslav Jenšík: Anthropoid kontra Heydrich

Ani po sedmdesáti letech, které nás dělí od událostí, jejichž osou byl atentát na někdejšího hitlerovského místodržícího v naší zemi, esesáckého vraha Reinharda Heydricha, ani přes dlouhou řadu knih, které se zevrubně zabývají touto vrcholnou akcí odboje na půdě naší okupované země, nebo se jí více či méně dotýkají, nejsou bezezbytku zodpovězeny všechny otázky a rozpletena všechna klubka záhad a nejasností.

Epocha, 176 stran, 199 Kč

Obal knihy

Daňa Horáková: O Pavlovi

Vzpomínky české novinářky, prozaičky a kulturní organizátorky Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem, scenáristou a prozaikem Pavlem Juráčkem. Autorčino vzdělání i spisovatelská a životní zkušenost jí umožnily napsat knihu, která je nejen detailním, intimním, místy humorným a v mnohém strhujícím psychologickým portrétem významné osobnosti české kultury, ale i svědectvím o širším okruhu mnoha Juráčkových a jejích přátel a známých z oblasti českého filmu, divadla, disentu a exilu (Václava Havla, Miloše Formana, Věry Chytilové, Jiřího Menzela, Pavla Kohouta, Milana Machovce, Ludvíka Vaculíka a mnoha dalších).

Torst, 488 stran, 499 Kč

Obal knihy

Alan Alexander Milne: Medvídek Pú

Audiokniha obsahuje příběhy neobyčejného medvídka a jeho přátel, které si získaly srdce malých i velkých čtenářů na celém světě. Medvídek Pú je dobrosrdečný popleta, milovník medu, který rád skládá písně a je vždycky ochotný pomoci. Někdy mu k tomu ale jeho vlastní síly nestačí, a tak povolá na pomoc své přátele. A dobrodružství je rázem na světě! Zamračený oslík Ijáček, statečné Prasátko, velký dobrák Tygr, důležitý organizátor Králíček a hlavně lidský chlapec Kryštůfek Robin zažívají ve Stokorcovém lese dny plné legrace a fantazie. Vyprávění prokládané básničkami a písničkami vychází nově v novém originálním podání herce Vojty Kotka, které strhne všechny malé a rozesměje ty větší.

Tympanum, 6 hodin 38 minut, 269 Kč

Obal audioknihy

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků