Hlavní obsah

Nové knihy: Budař, Deaver a Zaoral

29. 5. 2020, 7:00
Právo, Jan Šída

V toto týdnu si čtenáři mohou přečíst průvodce po nejvyšších horských vrcholech Evropy, pohádky o zvířatech, nebo detektivní román zabývající se travičstvím. Mimo to je v nabídce i zajímavá knižní rekonstrukce povstání vězňů z roku 1943 v koncentračním táboře Treblinka, napínavá audiokniha Kamenná opice od známého autora Jefferyho Deavera, či kuchařka plná pikantních mexických receptů.

Foto: Novinky

Nové knihy

Článek

Victoria Mas: Bál šílených žen

Autorka se rozhodla vytvořit obraz pařížské společnosti konce 19. století, kde byl problém vyslovit i méně troufalou myšlenku, pokud její nositelkou byla žena. Čtenáře zavede tam, kam se podívá málokdo, do hospitálu Salpetriere, kam se odkládaly nejen duševně choré, mravně zkažené, ale i nepoddajné ženy, manželky, dcery. O to zajímavější pohled, že zde vystupují i reálné postavy, slavní neurologové Charcot a Babinski, jejichž metody včetně veřejných ukázek hypnózy a hysterických záchvatů, vzdor vší problematičnosti, přispěly k rozvoji medicíny.

Odeon, 200 stran, 268 Kč

Obal knihy

Sharon J. Bolton: Travič

Usvědčený vrah Larry Glassbrook má poslední přání, aby se policistka Florence Loveladyová vrátila do Sabdenu. U bývalého sirotčince byly totiž nalezeny čtyři dětské kostry a on je přesvědčen, že tam neleží dlouho. Po Larryho smrti se do rodného města vrací i jeho dcera Cassie. Má k tomu svůj vlastní a velmi pádný důvod. V Sabdenu však není bezpečno. Na povrch vyplouvají pečlivě skrývaná tajemství a obě ženy se znovu ocitají v ohrožení života.

Domino, 448 stran, 399 Kč

Obal knihy

Jan Budař: Příběh lásky

Křemenec z vesničky Štístková byl chlap jako hora, srdce měl přátelské, a jak se začal smát, smáli se s ním všichni okolo. Jenže ani veselí neochrání žádného člověka před ranami osudu. Když se Radostova žena roznemohla a opustila tento svět, jeho pláč vyschl a zvonivý smích se rozpustil v tichu. Svět je ale plný záhad a kouzel. Na mužově cestě za smířením se ocitnou nečekaní průvodci – dovede s jejich pomocí v životě znovu objevit radost?

XYZ, 80 stran, 199 Kč

Obal knihy

Jaromír Zaoral: Koruna Evropy

Průvodce po nejvyšších vrcholech Evropy. 45 evropských vrcholů za 361 dní. Nejslavnější horolezci zdolávají nejvyšší hory všech kontinentů. Autor vyzval nejvyšší vrcholy Evropy. Pokořil je za 361 dní a vytvořil světový rekord, ale především si odnesl nezapomenutelné zážitky.

CPress, 304 stran, 499 Kč

Obal knihy

Angela McAllister: Velká kniha pohádek o zvířatech

Na stránkách knihy pohádek, které převyprávěla anglická spisovatelka a ilustrovala výtvarnice Aitch, ožívají malí, velcí, chlupatí i okřídlení tvorové. Někteří z nich dokonce neobývají moře ani souš, nýbrž jen lidskou představivost. Kniha přináší padesát nadčasových příběhů ze všech koutů světa. Jsou mezi nimi nejen oblíbené pohádky O třech prasátkách, O ošklivém káčátku či O medvědím princi, ale také i docela neznámé příběhy z těch nejvzdálenějších zemí a ostrovů.

Slovart, 128 stran, 299 Kč

Obal knihy

Michal Wójcik: Treblinka: povstání v továrně na smrt

Naděje přežívá i na tom nejtemnějším místě Treblinku nebylo možné přežít. Tato nejefektivnější továrna na smrt zabíjela tolik lidí, že chybělo místo na ukládání jejich ostatků. Přesto se zde stalo něco zcela nečekaného. Na smrt vyčerpaní jedinci se odvážili vzdorovat. V srpnu 1943 se ve vyhlazovacím táboře rozhořelo povstání. Oceňovaná kniha je poutavou rekonstrukcí mimořádného hrdinství a dokladem toho, že i v největším pekle se může stát zázrak.

CPress, 320 stran, 399 Kč

Obal knihy

Kolektiv autorů: Moderní mexická kuchařka

Objevte chutě, barvy a vůně Mexika. Guessadilla, burritos, tacos, salsy a margharita. Spousta pikantních papriček, kukuřičných tortill, avokáda a fazole na tisíce způsobů. To vše je součástí bohaté a chuťově rozmanité mexické kuchyně. Staňte se jejími mistry a okouzlete rodinu a přátele jídly, za něž by se nemuseli stydět ani kuchaři ve věhlasných mexických bistrech. Klasické recepty uzpůsobené evropským podmínkám vás krok po kroku povedou a díky barevným fotografiím budete přesně vědět, jak má výsledek vašeho snažení vypadat.

CPress, 144 stran, 490 Kč

Obal knihy

Jeffery Deaver: Kamenná opice

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec přezdívaný Duch, a požádaly proto o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se ho vydává zatknout, avšak loď nejspíš záměrně explodovala a Duch uniká na voru. Text čte herec Jan Vondráček, držitel Ceny Františka Filipovského z roku 2010.

OneHotBook, 17 hodin, 29 minut, 349 Kč

Obal audioknihy

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků