Hlavní obsah

Nová alba: Einstürzende Neubauten, Hinds, Pavel Bobek a Brontosauři

10. 6. 2020, 7:00
Právo, Jaroslav Špulák

Německá skupina Einstürzende Neubauten musela odložit koncerty svého výročního turné. Album, které při té příležitosti slíbila, ale nahrála a vydala. Příjemné jsou garážové skladby španělských Hinds a připomenuty budiž i písničky Pavla Bobka nebo Brontosaurů.

Foto: Novinky

Nová alba

Článek

Einstürzende Neubaueten: Alles in Allem

Einstürzende Neubauten slaví v letošním roce čtyřicet let a připomínají si je mimo jiné novým albem Alles in Allem. Kvůli pandemii bylo sice jejich světové turné, během něhož se měli zastavit také v Praze, odloženo. Deska ale přináší skvělou hudbu.

Foto: Mute

Nové album

Hinds: The Prettiest Curse

Španělská indierocková kapela Hinds přichází se svým třetím albem. Jsou na něm přímočaré a zvukově špinavé skladby, které sázejí na melodičnost a bezstarostnost. Někdy to vyhlíží tak, že si kapela jde za svou nezávislostí za každou cenu. Její vyjadřovací nástroje jsou ale dané a přirozené.

Foto: Mum + Pop

Nové album

Pavel Bobek: Víc nehledám...

Podtitulkem výběrového alba skladeb z repertoáru zesnulého zpěváka Pavla Bobka je „Pocta písním, které zpíval Johnny Cash“. Album vzniklo v nashvillském studiu Quad, původně vyšlo v roce 2010.

Foto: Universal Music

Nové album

Brontosauři: Písně stále zelené

Folková skupina Brontosauři, založená v roce 1972 bratry Janem a Františkem Nedvědovými, začala sbírat úspěchy především na festivalech Porta. Spousta jejích písniček brzy zlidověla a stala se nezbytnou součástí všech trampských zpěvníků. Kompilace mapuje celou její éru v originálních nahrávkách z původních alb.

Foto: Universal Music

Nové album

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků