Hlavní obsah

Nová alba: Depeche Mode, Lana Del Rey, Fall Out Boy, Panoptiko a další

29. 3. 2023, 7:00

Minulé dny byly na hudební scéně velmi plodné, neboť se objevily novinky významných umělců. Vládne jim čerstvá deska skupiny Depeche Mode. Za pozornost nicméně stojí i počiny Lany Del Rey, Ellie Gouldingové, Fall Out Boy, Panoptika či výběrovka Michala Pavlíčka.

Foto: Novinky

Nová alba

Článek

Depeche Mode: Memento Mori

Patnácté studiové album skupiny Depeche Mode je prvním po loňském úmrtí Andyho Fletchera, klávesisty kapely. Zbylý tandem Dave Gahan a Martin Gore namíchal nové skladby z ingrediencí kapele vlastních a pro její zvuk zásadních. Kolekce je temná, tesklivá, přitom laskavá.

Foto: Mute

Obal alba

Lana Del Rey: Did You Know That There’s A Tunnel Under Ocean Blvd

Sedmatřicetiletá americká skladatelka a zpěvačka navazuje na obecně úspěšná alba Blue Banisters a Chemtrails Over The Country Club další deskou. Rozšiřuje na ní svůj osobitý popový svět, v němž je dost pozoruhodných úkroků.

Foto: Universal Music

Obal alba

Ellie Goulding: Higher Than Heaven

Páté album vytvořila britská zpěvačka Ellie Gouldingová v reakci na pandemii. Odráží se v něm temnota, která prý byla ve studiu při natáčení až hmatatelná. Přitom je v písních patrná i tendence najít v takové atmosféře alespoň trochu optimismu.

Foto: Polydor

Obal alba

Fall Out Boy: So Much (for) Stardust

Americká rocková kapela Fall Out Boy vydala své v pořadí osmé album. Skupina při jeho natáčení respektovala možnosti současných studiových technologií, nicméně přistupovala k realizaci, jako když točila svá první alba. Novinka přináší výrazně melodický pop punk, pro skupinu tolik tradiční.

Foto: Fueled By Ramen

Obal alba

Panoptiko: Bohové

Panoptiko je kapela, která podle vlastních slov přišla z dávných časů a svou hudbou obohacuje naše životy. Základem jejího zvuku na druhém albu je moderní tvrdý rock ochucený dalšími vlivy, stejně tak výraznou melodičností v pěveckých linkách. Kladem je velmi kvalitní agresivní zvuk.

Foto: Bomb Jack Studio

Obal alba

Michal Pavlíček: Faces

Komplet Faces je čtyřalbový výběr rockových a popových skladeb a představuje Michala Pavlíčka jako autora i kytaristu s nezaměnitelným rukopisem. Dvě z částí jsou věnované Pražskému výběru a Stromboli a dvě jeho sólové tvorbě a jeho písním pro BSP, Moniku Načevu, Zuzanu Michnovou, Big Heads, Trio a cyklus Na Kloboučku.

Foto: Warner Music

Obal alba

Reklama

Související témata:

Výběr článků