Hlavní obsah

Na odvážné desce slovenské zpěvačky Mikulcové se podíleli Lipa, Bárta či König

17. 9. 2021, 16:56

Projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové vychází v podobě alba. Pomáhali s ním i Dan Bárta, Barbora Mochowá, Larou Abou Hamdan, slovenská jazzová legenda Peter Lipa nebo frontman české skupiny Zvíře jménem podzim Jakub König.

Fúzie: Můj stín

 
Článek

Ambiciózní slovensko-český projekt se pohybuje na pomezí popu, jazzu, soulu a elektroniky. V netradiční fyzické podobě USB i digitálně desku vydává domácí label Tranzistor.

Naživo je písně možné slyšet 30. září v bratislavském Klubu pod lampou (společně se syrskou zpěvačkou Larou Abou Hamdan) a oficiální křest alba Fúzie v České republice bude v pražském klubu Jazzdock 23. října 2021.

Zuzana Mikulcová: Pár snov

Jakub König v projektu Fúzie kromě skladby Můj stín, v které spolu se Zuzanou Mikulcovou i zpívá, spolupracoval na textu ke skladbě Zítra ráno.

„Musím říct, že pro mne bylo napsání obou textů do projektu Fúzie docela oříšek. Zuzana a její chlapci se svižně pohybují v žánrových vodách, které pro mne byly donedávna docela neprozkoumané. A oba texty vznikaly dlouho a v mnoha různých verzích, aby se pak najednou vylouply v té finální během okamžiku. Byla to pro mne velká lekce v otevřenosti i v důvěře, že to dobře dopadne. Což se nakonec i stalo. A rád bych Zuzce a celému projektu Fúzie poděkoval za nevšední zážitky a nečekaná propojení. Jsem moc rád, že jsem se něčeho takového mohl zúčastnit,“ řekl König.

Foto: Dominik Janovský

Zuzana Mikulcová

Zvuková a obrazová podoba všech skladeb projektu Fúzie vzniká vždy dohromady a naživo. Nahrávání skladby Můj stín proběhlo v kavárně Styl a interiér v centru Prahy. Videoklip natočil Dominik Janovský.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků